Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milli Gazete Erbakan'ı şok etti

24.09.2009 11:12
Milli Gazete'ye Necmettin Erbakan'ın bile sözü geçmedi! Erbakan'ın isteğine gazetenin cevabı: "Artık Devir değişti!
'Haciz'' kıskacıyla karşı karşıya kalan, yaşanan sel baskınının ardından arşivinin büyük bölümünü kaybeden Milli Gazete zor günler geçiriyor.

Yazar Afet Ilgaz'dan sonra işine son verilen Kalafat'ı Erbakan da kurtaramadı.

Milli Görüş'ün sesi olan Milli Gazete hükümetin baskılarına dayanamayınca 17 yıllık muhabirinin işine son verdi. Şaban Kalafat adlı muhabirin işten çıkartılmamasını isteyen Erbakan'a ise şok bir cevap geldi.

''Haciz'' kıskacıyla karşı karşıya kalan, yaşanan sel baskınının ardından arşivinin büyük bölümünü kaybeden Milli Gazete zor günler geçiriyor.

Borçları yüzünden yayın yapamayacak noktaya gelen Milli Gazete, geride bıraktığımız günlerde ''İslamcı sermaye''ye ait bankalardan birinin haciz tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Gazete, bir hafta sonra ise bu bankayla anlaştı. Ancak ''anlaşma''nın bedeli ağır oldu.

Gerçek Gündem'in iddiasına göre, borçlardan kurtulabilmek için bankayla masaya oturan gazeteye, hükümet kanadından şok bir istek geldi.

Hükümet yetkilileri, Milli Gazete Yazarı Afet Ilgaz ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni takip eden Şaban Kalafat adlı muhabirin işine son verilmesini istedi. Bu teklif karşısında şoka uğrayan gazetenin sahipleri ne yapacağını şaşırdı.

Teklifin, Necmettin Erbakan tarafından duyulması üzerine devreye bu kez ''Hoca'' girdi. Erbakan, ''manevi evladı'' olarak da bilinen Şaban Kalafat'ın işten çıkarılmamasını istedi. Gazete yöneticileriyle görüşen Erbakan, aldığı cevap karşısında ise şoka uğradı.

Gazete sahipleri Erbakan'a ''Hocam ne yazık ki Şaban'ı çıkarmak zorundayız. Devir artık değişti'' cevabını verdi. Bu cevap karşısında ne yapacağını şaşıran Erbakan ''Peki'' demekle yetindi. Bu sırada, birçok gazete yazarının Milli Gazete yöneticilerine ''Şaban'ı geri alın'' ricası da yanıtsız kaldı.

Öte yandan, Ergenekon'a ilişkin yazılarıyla AKP'nin tepkisini çeken Afet Ilgaz da geride bıraktığımız günlerde yakın çevresiyle işine son verilmesini paylaştı. Rıfat Ilgaz'ın eski eşi olan Afet Ilgaz, ''Numan Bey (Kurtulmuş) benim eski dostumdur. Aielece hala görüşüyoruz. Onlar da duruma çok üzüldüler'' dedi.

Gerçek Gündem

Bu haber toplam 1456 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri