Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milli heyecana vize engeli

22 Mayıs 2008 / 18:40
Futbol Federasyonu'nun EURO 2008 için 'Her ilçeden bir yürek, 70 milyon tek yürek' kampanyasının Rizeli talihlisi vize şoku yaşıyor! Talihli 'Türk olarak eziklik duydum' diyor.
Milli heyecana vize engeli

Futbol Federasyonu'nun EURO 2008 için 'Her ilçeden bir yürek, 70 milyon tek yürek' kampanyasının Rizeli talihlisi vize şoku yaşıyor! Talihli 'Türk olarak eziklik duydum' diyor.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) düzenlediği ve Türkiye'nin 923 ilçesinden birer talihliyi Euro 2008 grup maçlarından birini izlemeye götüreceği "Her ilçeden bir yürek, 70 milyon tek yürek" kampanyasının Rizeli talihlisi Mikail Turgut, vize engeli ile karşılaştı. Turgut'a müracaat ettiği İsviçre ve Avusturya Konsolosluğu, bir eczanede asgari ücretle çalıştığı gerekçesiyle maddi imkanı olmamasından dolayı vize vermedi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından düzenlenen, "Her ilçeden bir yürek 70 milyon tek yürek" kampanyasına Rize'nin İkizdere ilçesinden gönderdiği SMS ile katılan eczacı kalfası 36 yaşındaki Mikail Turgut, 57 bin 750 kişiden 923 kişi arasına girmeye hak kazandı. Futbol Federasyonu tarafından SMS ve mektup aracılığı ile 11 Haziran 2008 tarihinde İsviçre'nin Basel kentinde oynanacak olan Türkiye-İsviçre maçını izlemeye hak kazandığı kendisine bildirilen Turgut, vize işlemleri için Ankara'da bulunan İsviçre ve Avusturya Başkonsolosluklarına müracaat etti. Evraklarını tamamlayarak her iki elçiliği veren Turgut'a sonucu bir hafta sonra Avusturya Büyükelçiliği'nden alması bildirildi. Bir hafta sonra başvuruda bulunan Turgut, vize talebinin, "Asgari ücretle çalışıyor olması ve yurt dışında iken masraflarını karşılamak ve geri dönüşü için kendisine ait yeterli maddi kaynaklara sahip olmaması" gerekçesiyle reddedildiğini öğrendi. Futbol Federasyonu'ndan tüm masraflarının karşılanacak olduğunu bildiren yazıya rağmen bir sonuç alamayan Turgut, vize alamadan Ankara'dan geri döndü.

"TÜRK OLARAK EZİKLİK DUYDUM"

Futbola düşkün olduğunu ifade eden Mikail Turgut, "Futbol Federasyonunun düzenlediği kampanyaya İkizdere ilçesinden SMS ile katıldım. Yapılan çekilişte Euro 2008 finallerine katılma hakkı elde ettim. Vize almak için İsviçre ve Avusturya konsolosluklarına müracaat ettim. Gerekli paraları yatırıp evrakları teslim ettim. Bir hafta sonra Avusturya konsolosluğuna gittim. Ben asgari ücretle bir eczanede kalfa olarak çalıştığım için bana verilen evrakta, 'Yeterli maddi kaynağınız olmadığından dolayı yurt dışına çıkamazsınız' denildi.

Futbol Federasyonu'ndan tüm masraflarım karşılanacağı dair yazı getirmeme rağmen yine vize vermediler. Bana, 'vize verirsek yurt dışına kaçarsınız' denildi. Tek isteğim oraya gidip maçı izleyip Türkiye'yi desteklemekti. Şans ayağıma kadar geldi ancak vize engelinden dolayı bu olmadı. Federasyonda bizimle ilgilenmiyor. 57 Bin 750 kişi arasından bu şansı yakalamışken suçum ne anlamadım. Maça 20 gün kaldı. İnşallah bir sonuç alırım ve maçı izlerim" dedi. Turgut, Türk olarak eziklik duyduğunu belirterek ikinci sınıf insan yerine konulduklarını söyledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 900 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri