Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2 yıllıklara ve polise kısa dönem yok

18.06.2009 08:16
Milli Savunma Bakanı Gönül, 2 yıllık yüksekokul mezunları ile polislere kısa dönem askerlik uygulaması düşünülmediğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Gönül, 2 yıllık yüksekokul mezunları ile polislere kısa dönem askerlik uygulaması düşünülmediğini  açıkladı.

TBMM Genel Kurulu'nda astsubaylarla ilgili iki ayrı yasa tasarısı görüşülürken milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Gönül, iki yıllık yüksekokul mezunu asker adaylarına kısa dönem askerlik düşünülmediğini bildirdi. 

Vecdi Gönül ‘’Bugün için dört yıllık okul mezunlarının kısa dönem askerlik yapması, tabii mesleklerine göre, eğitimlerine göre ve ordunun ihtiyaçlarına göre imkan dahilindedir. İki yıllık yüksekokullar için bu söz konusu değildir. Herhangi bir teklif de şu anda önümüzde yoktur" dedi.

POLİSLER İÇİN DE DÜŞÜNÜLMÜYOR

Gönül bugün için sadece öğretmenlere özel statülü askerlik hakkı verildiğini polisler için ise bu durumun söz konusu olmadığını açıkladı. Bakan şöyle dedi:

‘’ Polislerle ilgili teşebbüsler oldu. Ama öğretmenler dışında bugün için başka meslek mensuplarının bundan istifadesi söz konusu değildir, mevzuatımız buna imkan vermemektedir" (Gazeteport)

Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri