Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milli Takım Patronu Belli mi Oluyor?

03.12.2009 18:49
Fatih Terim'in istifasından sonra A Milli Takım'ın başına teknik direktör arayışını sürdüren Futbol Federasyonu'nun Guus Hiddink'e teklif götürdüğü ve pazarlıkların sürdüğü öğrenilirken, bunun gerçekleşebilmesi için de sponsor arandığı belirtildi.

Dünyaca ünlü teknik adamı Türkiye'ye getirebilmek için yoğun uğraş veren Federasyon, Rusya'da yıllık kazancı 10 milyon euroya yakın olan Hollandalı hocanın yüksek olan maliyetini düşürmeye çalışıyor. Bu rakamı karşılamak için ise sponsor arıyor. Mevcut sponsorlardan Mercedes, Nike, Turkcell, Ülker, Türk Telekom gibi firmalarla görüşmeler yapacak olan Federasyon, anlaşma olursa Hiddink'in parasının büyük bir kısmını bu yolla karşılamış olacak.

Öte yandan Hiddink konusunda Rusya Futbol Federasyonu'ndan yetkililerle yaptığımız görnüşmelerde ise Hollandalı teknik adamın Rusya'da olmadığı ve kimse ile konuşmadığı bildirildi. Hiddink'e yakın bir yetkili, dünyaca ünlü teknik adamın sadece bazen kısa SMS'lere cevap verdiğini ve Rusya'ya da geri dönmek istemediğini söyledi. Rus milli takımının başına önümüzdeki aylarda yeni bir hoca düşündüklerini ancak bu ismin netleşmediğini söyleyen yetkililer, Türkiye'nin A Milli takımın başına Hiddink'in getirilmek istendiğinden ise bilgi sahibi olmadıklarını belirttiler

Bu haber toplam 1334 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri