Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milli Takım'ın başına kim geliyor?

30.12.2009 18:44
"Milli takımın başına yerli mi yabancı antrenör mü geçecek?" konusu belirsizliğini korurken Antalya'daki toplantıdan çıkan teknik adamlar, yabancı antrenör geleceğini bildirdi.

Antalya'da düzenlenen UEFA Pro-Lisans Güncelleme Kursu'na katılan 20 üst düzey teknik direktör eğitimlerini tamamladı. Kursa katılan Turkcell Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'de görev yapan 20 teknik direktör TFF Başkanı Mahmut Özgener ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

Yemekte teknik adamlar hem kurs değerlendirmesi yaparken hem de A Milli Takımın başına getirilecek antrenör konusunda fikir alışverişinde bulundu. Basın mensuplarının yemekten görüntü almasına kısa bir süre izin veren TFF'nu daha sonra gazetecileri dışarı çıkarttı.
A Milli Takım Teknik Direktörlüğü için teklif götürülen İtalyan çalıştırıcı Giovanni Trapattoni'nin sorulması üzerine Özgener, herhangi bir yorum yapmadan aracına binerek hızla uzaklaştı.

"A MİLLİ TEKNİK DİREKTÖRÜ YABANCI YARDIMCISI TÜRK OLACAK"

Yemek sonrası soruları yanıtlayan tecrübeli teknik adam Giray Bulak, katıldıkları kursun çok yararlı olduğunu söyledi. Toplantıda milli takımda gündeme geldi diyen Bulak, "Başkanımızın da dediği gibi bir yabancı teknik direktör almakta çok ciddi düşünceleri var. Yani yabancı bir hoca A Milli Takımın başına geçecek yanına da yerli bir arkadaşımız yerleştirilecek. Yine alt yapının başına yerli teknik adam getirilecek. Şuan da bize söylenen bir isim yok biz de basından duyduğumuz Trapattoni'dir. Başkanımız bu dönemde bir Türk teknik adam gelirse milli takımın başına yıpranacağını düşündüğü için büyük bir endişe taşıyor. "şeklinde açıklamalarda bulundu.

"BİZ DEVAMLI A MİLLİ TAKIM İÇİN HAZIRIZ"

Eski Milli Takım Yardımcı Antrenörü Oğuz Çetin, katıldıkları seminerde çok önemli günler geçirdiğini ifade etti. Hocaların eğitimden son derece memnun olduğunu söyleyen Çetin, federasyonun milli takım başına yabancı antrenör düşünmesini ise şu şekilde açıkladı: "Türkiye Futbol Federasyonu bir karar aldı yabancı teknik adam getirecek. Buna saygı duymak lazım. Biz Türk teknik direktörler bu konuda yeterli olduğumuzu devamlı hazır olduğumuzu dile getiriyoruz. Ancak alınan karara da saygı duymalıyız."

Bu haber toplam 1350 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri