Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milli Takıma destek

23 Haziran 2008 / 18:42
Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi. İşte kararlar...
Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek toplantıda ele alınan konular hakkında bilgi verdi. Çiçek Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda sporculara ödül, Tuzla Tersaneleri, AB ilişkileri ve DPT'ye yönelik konuların görüşüldüğünü açıkladı. Çiçek, "Ele alınan konuların başında Rekabetin Korunması hakkındaki kanun, Avrupa Birliği yeni başlıkların açılması, Tuzla Tersanelerinde ölümlerin azaltılması gibi alınan tedbirler konuşulmuştur."
Bakan Çiçek başarılı sporcular ve takımlara ödül verilmesine yönelik bir tasarıyı konuştuklarını, bunun yarın Meclis'te ele alınacağını ifade etti. Bakan Çiçek, A Milli Takım'ın Çarşamba günkü maçta başarı elde etmesi halinde bu ödülden faydalanmaya hak kazanacağını da belirtti.

DPT DEVLETİN ÖNEMLİ KURUMLARINDAN BİRİDİR
Devlet Planlama Teşkilatı'na ilişkin zaman zaman sıkıntılar olsa da bu devletin önemli kurumlarından biridir. Bazı bakanlar daha çok iş yapabilmek için çaba harcar ancak devletin de belli bir sürekliliği var onu da dikkate almamız gerekiyor.
Tuzla tersaneleri ile ilgili tersane sahipleri ile birlikte işçi sendika temsilcileri ile görüşmeler yapılmıştır. Toplantıda iş güvenliğinin daha dikkatli sürdürülmesi için çalışmalar yapılmıştır. Denetim konusunda da müfettişlerin daha fazla ihtisaslaşması gerekmektedir. Alınacak tedbirler konusunda geniş kapsamlı değerlendirme yapılmıştır. Tersanelerde 23 bin 600 kişi bulunmaktadır. Bu kapasiteye 4-5 yıl içinde gelinmiştir.

Bu haber toplam 730 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri