Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milli Takımı Örnek Gösterdi

17 Haziran 2008 / 12:28
"Başarıyı hakettiğinizi düşünüyorsanız asla mücadeleyi bırakmayın!"
Başbakan Erdoğan, siyasetteki belirsizlik ortamı ve yaşananlarla ilgili partisine Milli Takım'ı örnek gösterdi. Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyleydi:

"Milli Takımımız çok çarpıcı bir zafere imza atarak Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek finale adını yazdırdı. başarı için 90 dakika yeterli olmayabilir. Son nefese kadar bu işi sürdürmek gerekiyor.

Şartlar ne olursa olsun mücadeleyi bırakmayan ve kazanmayı bilen tüm ekibimizi kutluyorum. çeyrek finalde de bu başarının devamını bekliyoruz. Bir aksilik olmazsa Viyana'da beraber olacağız.

Batılıların dediği gibi sessiz devrimi gerçekleştiren Türkiye sessiz başarılarının da devamını getirecektir. Çek Cumhuriyeti maçından sonra geniş bir coğrafyadan gelen mesajı çok iyi anlamak lazım.

Önceki gün Katar emirinin eşi eşimi aradı. maçı izlemişler yaşadığı duyguları paylaşmak istemiş. Türkiye'yi dışarı kapatmanın karşısındaki bu duruşu iyi anlamak lazım. Avrupa'da bu nmesajı çok iyi anlamalı. Türkiye'nin başarısı nasıl ki üç kıtada bir bir sevinç seline dönüşüyorsa AB üyeliğinin vereceği sevinci de iyi düşünmeli. Avrupa'da yaşayan azımsanmayacak bir Türk nüfus var.

Dün çocuklarımızın verdiği en büyük mesaj da oydu: "Başarıyı hakettiğinizi düşünüyorsanız asla mücadeleyi bırakmayacaksınız." Kendinize güveniyorsanız arkanızdaki millete güveniyorsanız asla yılmayacaksınız. Başarı için, hakkınızı geri almak için savaşacaksınız, çalışacaksınız. Arkanızda millet duruyorsa mücadelenize devam edeceksiniz. Siyasetteki tek muradımızn milletimizin sevincini büyütmektir. Her aydınlığı yangın sanıp söndürmeye çalışan zavallılar varsın güneşe çamur atmayı sürdürsün. O zavallılar karanlığa o kadar alışmışlar ki yıldızlardan bile rahatsız oluyorlar. Herkese çelme takmaya çalışanlşar dün de vardı bugün de var. milletimiz bu tür girişimleri boşa çıkaracaktır.

Attığımız adım ülkemize bir şey kazandırıyorsa o adımı atarız. Kaybettiriyorsa o adımdan geri dönmeyi biliriz. Üç kez kesintiye uğrayan demokrasimiz bize çok şeyler öğrettti.

Şu an yaşadığımız süreç çok tartışılacak süreçtir. Bu süreç ileride çok tartışılacaktır. Geçmişte tartışıldığı gibi.

Dün esa hakkındaki savunmamızı Anayasa Mahkemesine verdik. Hızlı olmamızın nedeni ülkemizin hem siyasette hem ekonomimiz kaybetmesin isteği. Biz süreci hızlandırarak ülkemizin geleceği açısından belirsizliği oratadan kaldırmak istedik. Ekoınomimiz yara almasın istedik. Sıkıntılı süreç istemiyoruz. Temennimiz ülkemizin en kısa sürede bu türbülanstan çıkmasıdır.

Demokrasimizi evrensel değerlerle özdeşleştirmeliyiz. Bir kısım çevreler demokrasinin temel niteliklerini tehlikeye atıyor. İlkeleri çarpık bir içimde yorumlayarak kendi vesayetlerini koruyabilme anlayışıdır. Rejimin üzerinde sürekli Türkiye artık 1940'ların Türkiyesi değildir. Türkiye artık reşittir. Azami demokratik olgunluğa sahiptir. Siyaseti toplumdan yalıtlmak isteyenler tarihin tozlu raflarında kaldı. Anamuhalefetin sabıkalı tavırları geçmişte bellidir."

AYRINTILAR GELECEK

Kaynak:
Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri