Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milli Tanklar Geliyor

12.11.2009 20:03
Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Milli Tank Geliştirme Projesi hakkında beklenen müjdeyi verdi.

Aselsan tarafından geliştirilen Volkan Atış Kontrol Sistemi'yle modernize edilen son Leopard-1 tankının Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslimi törenine katılmak üzere Sakarya'ya gelen Bakan Gönül, General Ali Fuat Cebesoy Kışlası'ndaki Birinci Ana Bakım Merkezi Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından, Milli Tank Geliştirme Projesi'ni yürüten Otokar'ı ziyaret etti. 

Fabrikadaki incelemelerin ardından Sakarya Valiliği'ne ziyarette bulunan Gönül, gazetecilerin Milli Tank Geliştirme Projesi (Altay) ile ilgili sorularını cevapladı. Gönül, belirlenen takvime göre yürüyen projenin kavram ve tasarım aşamasında olduğunu söyledi. İlk prototipin 72 ay içinde tamamlanacağını ifade eden Gönül, "Şu anda dünya üzerindeki mevcut tanklardan daha iyi bir tank yapımı işi üzerinde uğraşılıyor. Onun için Otokar'daki yetkililer, tasarım geliştirme hakkında bize bilgi verdiler. Gelişmeleri çok iyi gördüm. Ümit ediyorum programlandığı şekilde ve takvime bağlı olarak beklediğimiz zamanda ilk prototipi yapmış olacağız." şeklinde konuştu.

Valiliğin ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zeki Toçoğlu'nu ziyaret eden Bakan Gönül, daha sonra AK Pati Sakarya İl Başkanlığı'na geçti. Parti binasında gazetecilerin 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı' isimli belgede imzası bulunduğu iddia edilen Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'in tutuklanmasıyla ilgili sorularına, "Yargı kararları konusunda değerlendirme yapmıyorum." diyerek cevap verdi.

Bu haber toplam 2510 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri