Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milliler Sezer'i memnun etmedi

23 Haziran 2008 / 22:04
10. Cumhurbaşkanı Sezer, milli takımın Avrupa Şampiyonası'ndaki başarısından mutlu olduklarını belirtirken ortaya konan futbol için ise hayli ilginç konuştu.
10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, milli takımın Avrupa Şampiyonasında gösterdiği başarıdan dolayı mutlu olduklarını söyledi ve “Milli takımın galibiyetlerinden mutlu oluyoruz. Ama iyi oynamıyoruz. İyi oynayarak yenelim. Seviniyoruz ama oynanan oyundan memnun değiliz” dedi.
Sezer, Cumhuriyet Gazetesi’nin yeni Ankara Bürosu’nun yeni binasında düzenlenen kokteyle katıldı. Kokteyle yalnız gelen Sezer, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay’ın odasında kokteyle katılanlarla sohbet etti. Sezer’in çeşitli konularla ilgili değerlendirmeleri özetle şöyle:

-AVRUPA ŞAMPİYONASI-

“Milli takımın galibiyetlerinden mutlu oluyoruz. Ama iyi oynamıyoruz. İyi oynayarak yenelim. Seviniyoruz ama oynanan oyundan memnun değiliz.”

-EVDE SPORA BAŞLAYACAĞIM-

“Yakın bir zamanda koşu bandı alacağım. Evde spora başlayacağım. Dışarıda değil, içeride spor yapacağım.”

-ANAYASA ÇALIŞMALARINI İZLİYORUM-

Sezer, “Siz Cumhurbaşkanıyken yasalar kaçmıyordu ama artık yasalar kaçıyor” şeklindeki bir espiri üzerine Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay’a dönerek, “Balbay gazeteciliğin tutmasın. Ufaktan laf atıp.. O konuları sayın Baykal’la konuş” şeklinde espiri ile karşılık verdi. Sezer, Anayasa tartışmaları içinse, “Tartışmaları takip ediyorum” diye konuştu. Sezer, yeni üniversitelerin kurulmasına ilişkin de tepkisini dile getirdi. Üniversite sayısının yüzü aştığını anlatan Sezer, “Üniversite sayısı yüzü geçti ama hoca yok” dedi.

-CUMHURİYET’İN TİRAJINDAN ŞİKAYETÇİ-

Sezer, Cumhuriyet Gazetesi’nin tirajını ise yetersiz buldu. Günde yaklaşık 80 bin satan gazetenin daha fazla satması gerektiğini ifade etti. Sezer, günde 3 saatini ise gazete okumaya ayırdığını söyledi.


Kaynak:
Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri