Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir Milyon İmza Kampanyası

04.01.2010 00:20
Mısır'ın Gazze sınırında inşasına başladığı çelik duvara karşı protestolar artarak devam ediyor.

Arap ve Müslüman aktivistler Mısır’ın Gazze sınırına inşa etmeye başladığı çelik duvarı protesto etmek için “bir milyon imza” kampanyası başlattı.

 

İmzaya açılan metinde şu ifadelere yer verildi: “Bizler Mısır halkı, Arap ve İslam ülkeleri halkları olarak Filistin halkını kuşatmayı hedefleyen ve bir buçuk milyon insanın hayatını tehlikeye atan utanç duvarını reddediyoruz.”

 

“Emelu’l-Umme” (Ümmet’in Umudu) sitesinde yayınlanan bildiride, “Gaspçı Siyonist işgal devletinin güvenliğine ve hedeflerine hizmet eden, Gazze’yi Abbas’a ve Oslo takımına teslim edecek şekilde ulusal uzlaşı anlaşmasını imzalaması için Hamas’a baskı yapmayı amaçlayan utanç duvarını kabul etmiyoruz” denildi.

 

Bildiride ayrıca, “Araplığımız, Müslümanlığımız ve insanlığımız gereği direnişi silahından arındırmayı ve düşmana teslim olmayı hedefleyen duvarı ve ambargoyu reddediyoruz” ifadesine yer verildi.

 

Siyonist işgal devleti üç yılı aşkın bir süredir Gazze Şeridi’ne ambargo uyguluyor. Gazze’ye yaşamsal öneme sahip ihtiyaç maddelerini ambargo nedeniyle normal yollardan sokamayan Filistinliler temel gereksinim maddelerini Gazze’ye sokmak için Mısır-Gazze sınırına tüneller kazmıştı.

 

Mısır Hükümeti, Gazze’nin nefes boruları sayılan bu tünelleri tamamen kapatmak için Gazze sınırına yeraltına uzanan çelik duvar inşa etmeye başladı.

 

Gazze sınırına örülen utanç duvarını protesto etmek için düzenlenen “bir milyon imza” kampanyasına katılmak isteyen herkesin http://www.amlalommah.net/nogedar/ adresini ziyaret ederek kampanyaya destek verebileceği bildirildi.

Bu haber toplam 1200 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri