Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mısır’da dokuz İslamcı TV Çalışanı Tutuklandı

09 Ekim 2008 / 16:15
Mısır polisinin El Dahkaliye'de gözaltına aldığı, beş ayrı kanalın dini program editör ve spikeri, dokuz kişi tutuklandı.
Mısır, beş farklı uydu kanalında çalışan ve dini programlar hazırlayıp sunan 9 kişiyi tutukladı. Mısır basınının haberlerine göre, editör ve spikerlerin çalıştığı kanallardan dördü farklı Arap iş adamlarına biri ise develete aitti.

El Dahkaliyye kentinde tutuklanan zanlılara, devlet güvenlik mahkemesi, rejimi devirme amacıyla kamuoyunu yanıltma suçlaması yöneltti. Mahkeme, programcıları, Müslüman Kardeşler'e bağlı gençleri ayaklandırma, onları medya alanında eğitme ve medyada İhvan düşüncelerini yayma çalışmalarını teşvikle de suçladı. Tutuklanan programcılar arasında Ezher Üniversitesi Öğretim görevlisi Dr. Abdurrahman El Berr de bulunuyor.

Müslüman Kardeşler'den gelen gayrıresmi açıklamalarda, devletin kendileriyle olan mücadelesinde, yeni yöntemler benimsediği öne sürüldü.

Ahram Araştırma merkezinden Dr. Ziya Rişvan da Mısır rejiminin, güvenlik güçlerinin attığı adımla bu son adımla birlikte, hükümetin İhvan ile mücadele kapsamını genişletmeye başladığını gösterdiğini söyledi
Bu haber toplam 900 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri