Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mısır'dan Gazze'ye Yeni Engel

28.11.2009 10:49
Mısırlı yetkililer Rafah'tan Gazze'ye girmek isteyen heyetlere olmadık zorluklar çıkarıyor.

Gazze’deki “El-Hıbra Kalkınma ve Danışma Müessesesi”, Gazze halkına destek amacıyla Mısır’a gelen Amerikalı öğrenci heyetinin Rafah Sınır Kapısı’ndan Gazze’ye girişinin Mısırlı yetkililerce engellendiğini bildirdi. 

El-Hıbra, dün  konuyla ilgili bir bildiri yayınladı.  Bildiride, Kurban Bayramı’nın ilk günü Gazze’ye girmesi beklenen 40 kişilik öğrenci heyetinin Mısırlı yetkliler tarafından engellendiği ve heyetin Rafah Kapısı’na gitmesine izin verilmediği belirtildi.

Amerikalı öğrenci heyetinin Gazze’ye girmesi için Mısırlı yetkililerle görüşmelerin devam ettiğini kaydeden El-Hıbra, heyetin Gazze’ye girebilmesi için gerekli belgelerde bazı eksiklikler olabileceğine işaret etti.

İnsani amaçlarla Gazze’ye gelmek isteyen öğrenci heyetine Mısır’ın kolaylık göstereceğini ümit ettiklerini belirten El-Hıbra, Amerikalı öğrencilerin ambargo altında sıkıntılı günler yaşayan Gazze halkıyla dayanışmalarını göstermek amacıyla geldiklerini ifade etti.

Mısır Hükümeti’nin Gazze halkına yardım için harcadığı çabalara teşekkür eden El-Hıbra Kalkınma ve Danışma Müessesesi, “Dayanışma Köprüsü” Grubu’nun da Gazze’de kuşatma altında yaşayan Filistin halkına destek ve Gazzelilerin mesajını dış dünyaya duyurmak için yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını söyledi.
Bu haber toplam 1316 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri