Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazi olaylarının altından asker çıktı

23.08.2009 02:31
Ergenekon sanığı eski MİT'çi emekli albay Hüseyin Vural Vural'dan ele geçen bir belgede, 1 Mayıs ve Gazi olayları provokasyonlarına bazı askerlerin karıştığı ileri sürülüyor.
3.Ergenekon iddianamesi delil klasörlerinde şok bir belgeye yer verildi. Eski Mitçi emekli Albay Hüseyin Vural Vural'dan çıktığı ileri sürülen belgeye göre 1 Mayıs ve Gazi provokasyonlarına bazı subaylar bizzat katılmış.

'1 Mayıs Gazi ve Benzeri Aşırı sol örgütlerin Aktif yer aldığı olaylara katıldığı tespit edilen Atsbubaylar' başlığıyla hazırlanan şemada, olaylara katıldığı ileri sürülen subayların, isimleri yer alıyor. 14 askerin adının yer aldığı şemada subayların görev yaptıkları birlikler de belirtiliyor.

Çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği Gazi olayları, 2. Ergenekon iddianamesinde Türkiye'de Sünni-Alevi çatışması çıkarmak isteyen Ergenekon'un işi olarak gösteriliyordu.

DHKP-C BAĞLANTILI SUBAYLAR

Ergenekon sanığı emekli Albay Vural'dan çıkan Eskişehir başlıklı bir başka belgede ise provokasyonlara katıldığı ileri sürülen Hava Üst Çavuş Murat A.nın ''terör örgütü DHKP-C ile bağlantılı'' olduğu yönünde not düşülmüş.
Bu haber toplam 1160 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri