Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MİT'ten derin MOSSAD operasyonu

17.08.2010 14:33
Sık Sık MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la ilgili, Türk-İsrail ilişkilerini olumsuz etkilediğine dair açıklamalarda bulunan Tel Aviv'in 'kızgınlığının' nedenine dair ilginç bir iddia ortaya atıldı

Sık Sık MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la ilgili, Türk-İsrail ilişkilerini olumsuz etkilediğine dair açıklamalarda bulunan Tel Aviv'in 'kızgınlığının' nedenine dair ilginç bir iddia ortaya atıldı. El Cezire Ankara'nın önümüzdeki günlerde Mossad'ın gizli faaliyetlerini açığa çıkartmaya hazırlandığını yazdı.

Mavi Marmara katliamından sonra Tel Aviv yönetiminin, yeni MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı hedef tahtası olarak gösterme çabası 'İsrail bunu neden yapıyor' sorusunu akıllara getiriyor. 'Fidan İsral'i neden kızdırdı' sorusunu soran El Cezire televizyonunun internet sitesinden Semir Salha ilginç bir iddiada bulunuyor. Yorum-haberde Salha 'İsrail-Ankara ilişkileri yoluna girer mi diye umutlu bir soru sormaya hazırlanırken Ehud Barak Hakan Fidan'ın MİT müsteşarı olmasından kaygı duyduğunu söyleyerek normalleşme umudunu yok etti' diyor ve şu ifadelere yer veriyor:

SONUÇLARI SINIRLARI AŞACAK

"İsrail'i tedirgin eden sebep Fidan başkanlığındaki istihbarat teşkilatının, Mossad'ın Türkiye içindeki faaliyetlerini ortaya çıkartmaya hazırlanıyor olması. Daha açık bir ifadeyle Tel Aviv'i endişelendiren asıl konu, yeni MİT başkanının, türkiye içinde faaliyet gösteren İsrail istihbaratını avlama kampanyası başlatmaya hazırlanıyor olması. İsrail'in Türkiye'nin taleplerini reddetmesi ve onu ciddiye almaması Ak Parti hükümetini öfkelendirdi ve onu, Netanyahu hükümetine doğrudan ve dolaylı darbeler indirmek için düğmeye basmaya zorladı. Ancak en acı verici darbe henüz gelmedi ki Tel Aviv, Ankara'ya yönelik tavırlarında ve siyasi üslubunda geri adım atmadıkça Ankara da bu acı verici adımı atmaktan çekinmeyecektir. barak'ın açıklamaları, Mossad ile MİT arasındaki mücadelenin artık kaçınılmaz bir şekilde başladığını gösteriyor. Ancak şu ana dek bilinmeyen, bu mücadelenin boyutları ve kaplayacağı coğrafi alan."

Bu haber toplam 2058 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri