Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suikastin nedeni o belge mi?

19.10.2010 13:57
Suikaste kurban gittiği iddia edilen Albay Kazım Çillioğlu'nun ölmeden önce çok önemli bir dosyayı MİT'e ulaştırmak istediği ortaya çıktı...

TRT Haber de dün yayınlanan Büyük Takip adlı proğramda çarpıcı iddialar gündeme geldi. Eşref Bitlis'e yakın subaylardan olan dönemin Tunceli İl Jandarma Alay komutanı Kazım Çillioğlu'nun oğlu Gökhan Çillioğlu; babasının intihar sonucu ölmediğine inandıklarını bu konuda 16 yıldır sorulara cevap aradıklarını belirtti.

Babasının  ölmeden önce bir toplantıya katıldığını, toplantıdan sonra elinde ki bazı belgeleri Mit Bölge Başkanına vereceğini söyleyen Gökhan Çillioğlu, belgeleri veremeden babasının  öldürüldüğünü ifade etti. Toplantıya katılanların Tunceli vali yardımcıları, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı İsmail Kuru ve kurmay başkanı olduğunu belirten Çillioğlu, bu toplantının önemine dikkat çekti.

“Dirisine acımadılar ölüsüne mi acıyorlar” diyerek otopsi yapılması esnasında ki yanlışlıklara dikkat çeken Çillioğlu, aslında otopsinin yapılmadığını sadece kurşunun girdiği yeri tesbit ettiklerini belirtti. Revir de yapılan ve iki asteğmen doktor ile yapılan otopsinin göstermelik olduğunu, otopsi de yer alan rütbelilerin bu rapora imza atmaktan imtina ettiklerini ve bu zamana kadar korunduklarını ifade eden Gökhan Çillioğlu, bu konuda 'feth-i kabir' istediğini belirtti.

Babasının  arkadaşlarının kendisine babasının intihar etmediğini  belirttiklerini ve halen de bu konuda kendisine yardımcı olduklarını belirten Gökhan Çillioğlu'nun iddialarına ışık tutacak bir yazı geçtiğimiz hafta emekli subay ve generallerin makaleler kaleme aldığı oguzyurdum.com  sitesinde yer almıştı. Otopsiye imza atmayan ve korunan subaylardan dediği ve şu anda Jandarma İstihbarat Başkanı olan Mehmet Çörten'in, yeniden açılacak dosyada ifade verip vermeyeceği merak konusu oldu.

GEREKİRSE BABAMIN MEZARINI AÇTIRIRIM

Büyük Takip son günlerde sıkça konuşulan ve bir döneme damgasını vuran 93 olaylarını takibe devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta 93 olaylarına genel bir bakış yapan Büyük Takip, bu hafta Tunceli İl Jandarma Komutanı olduktan sonra şüpheli bir şekilde ölen Albay Kazım Çillioğlu dosyasını ekranlara getiriyor.

Albay Çillioğlu’nun intihar ettiği açıklanmasına rağmen, olay yeri incelemesinin yapılmaması, el spabının alınmaması, otopsi yapılmaması gibi birçok konu akıllarda hep soru işareti olarak kaldı.

Ayrıca Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis’in uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Bitlis’in ekibindeki komutanlarında bir bir şüpheli bir şekilde ölmesi Çilloğlu’nun ölümünü de şüphelileri artırdı.

Çillioğlu’nun ölümünün ardından olay yerinde yapılması gereken ancak yapılmayan bir takım ihmallerde gündeme Çillioğlu’da mı öldürüldü sorusunu gündeme getirdi.

16 yıl sonra  Büyük Takip’e konuşan Kazım Çillioğlu’nun oğlu Gökhan Çillioğlu babasının intihar etmediğini, öldürüldüğünü iddia ediyor. Oğul Çillioğlu babasına otopsi yapılmamasını eleştirerek, tutanak ve raporlardaki çelişkilere dikkat çekiyor. Gerekirse babasının mezarını açtırabileceğini söylüyor.

Ayrıca geçen hafta Büyük Takip’e Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis’in uçağına kimin sabotaj yaptığını açıklayan emekli istihbaratçı Hüseyin Oğuz bu hafta da Jitem hakkında çok önemli açıklamalarda bulunuyor.

Oğuz, Jitem’in bölgede çok sayıda cinayet işlediğini bunu kamuoyuna örgüt içi çatışma gibi yansıttığını söylüyor. Hüseyin Oğuz çarpıcı bir iddiada bulunuyor ve 15 yıl önce kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Tarık Ümit’in kaçırıldıktan iki gün öldürüldüğünü, mezarının da Muğla da olduğunu açıklıyor.

 

 

Bu haber toplam 1608 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri