Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mitingine sadece 50 kişi geldi

16.11.2009 20:25
Kısa süre içersinde iktidar olacaklarını iddia eden Genel Başkana Nevşehir'den darbe.

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, partisi tarafından düzenlenen mitingte yaklaşık 50 kişiye hitap etti.

 

HEPAR'ın Nevşehir Türk Telekom binası önünde düzenlenen 16. mitinginde kürsüye çıkan Osman Pamukoğlu, meydan şoku yaşadı. Saat 13.30'da başlayacağı belirtilen, ancak 1,5 saat gecikme ile başlayan mitingte Pamukoğlu, meydanı dolduran 50 kadar vatandaşa ekonominin çöktüğünü, Türkiye'nin yolsuzluk sıralamasında da Mozambik ve Somali'den sonra dünya üçüncüsü olduğunu iddia etti. Yolsuzluk yapanların hepsinden hesap sorulup, tüm menkul ve gayrimenkullerinin hazineye gelir kayıt edileceğini ifade eden Pamukoğlu, "Yolsuzluk yapan siyasiler ve bürokratların hepsini yargılayacağız. Özel ihtisas mahkemelerinde hepsinden hesap soracağız, bütün menkul ve gayrimenkullerini satacağız. Hazineye irad kayıt edeceğiz, halktan çaldıklarını halka geri iade edeceğiz." dedi.

 

Terörü 365 günde 20 bin kişilik bir asker ile sona erdireceklerini vurgulayan Pamukoğlu, idamı yeniden getireceklerini kaydetti. Memurlar dahil herkesin dokunulmazlığının kaldırılacağını ifade eden HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, "İlk iş siyasilerden, bürokratların tümünden, memurlar dahil dokunulmazlıklar kalkacak ve herkes normal mahkemeler önünde hesap verecek. Çünkü dağlarda eşkıya, kentlerde çete ve mafya var. Bunların ucunda siyasiler ve bürokratlar var. Biz uyanık olanın da uyuyanın da hesabını bunlardan soracağız." diye konuştu.

 

Mitingin başında meydan şoku yaşayan Pamukoğlu, konuşmasını 10 dakikada tamamladı. Ardından ilçe ve beldelerde temaslarda bulunmak üzere Nevşehir'den ayrıldı.

Bu haber toplam 992 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri