Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MİT'ten Jammerci Hakime Cevap

05.12.2009 00:01
Milli İstihbarat Teşkilatı, 'Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz'a ve Malum Medya'ya cevap verdi.

Milli İstihbarat Teşkilatından (MİT) yapılan açıklamada, ''Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz'ın daveti üzerine 16 Kasım 2009 tarihinde Ankara Bölge ünitemizce anılan ile gerçekleştirilen görüşme bir nezaket ziyareti ölçüsündedir. Söz konusu görüşmenin basına yansıdığı şekliyle konu ile doğrudan bağlantısı bulunmamaktadır'' denildi.

MİT Müsteşarlığının yazılı açıklaması şöyle: 
 
''Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) görüşme kayıtlarının tümünün kopyalanması kararı akabinde, suç duyurusuna konu Müsteşarlık yazısı ile 2937 sayılı Kanun'da yer alan görev ve yetkilerimiz çerçevesinde elde edilen bilgi/belgelerin gizliliğinin ve güvenilirliğinin en üst seviyede korunması, istihbaratı oluşturma ve istihbarata karşı koyma görevinin akamete uğramadan süregelmesinin ulusal güvenliğimiz açısından önem ve gerekliliğinin her türlü mülahazanın üzerinde olduğu hususu 14.11.2009 tarihinde ilgili/sorumlu kurum ve kuruluşlarla paylaşılmıştır. 
 
Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz'ın daveti üzerine 16 Kasım 2009 tarihinde Ankara Bölge ünitemizce anılan ile gerçekleştirilen görüşme bir nezaket ziyareti ölçüsündedir. 
 
Söz konusu görüşmenin basına yansıdığı şekliyle konu ile doğrudan bağlantısı bulunmamaktadır. 
 
Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı, gerek sorumluluk anlayışı gerekse görevlerini belirleyen yasalar ile 82 yıllık kurum kültürü çerçevesinde hukukun üstünlüğünün tartışılmazlığını yakinen bilmekte ve buna uymaktadır. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

Bu haber toplam 1520 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri