Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MOSSAD'ın Türkiye Özlemi

29.11.2010 09:03
Wikileaks'in ABD Dışişleri Bakanlığı'na ait olduğunu söylediği belgelerde yer alan şok ayrıntıyı habername yakaladı.

Wikileaks'in ABD Dışişleri Bakanlığı'na ait olduğunu söylediği belgelerde yer alan şok ayrıntıyı habername yakaladı. Wikileaks'in yayınladığı belgelerde Siyonistlerin ve İşgalci ABD’nin yetkilileri arasında geçen görüşmelerde yeni bir 28 Şubat arayışı içinde oldukları net bir şekilde görülüyor. Dahası belgelerde, Türkiye için darbe arayışı içinde olan işgalcilerin İran’la ilgili olarak da rejim değişikliğine gidilmesinin zamanın geldiği belirtiliyor. Diğer taraftan aynı belgelerde Bakan Davutoğlu'ndan işgalcilerin rahatsızlığı dile getiriliyor...

 

Siyonist İsrail’in gizli servisi MOSSAD Başkanı Meir Dagan ile üst düzey Amerikan elçisi Nicolas Burns arasında geçen ilginç diyaloglarda AK Parti hükümetine karşı “TSK’nın neden harekete geçmediği” sorgulanıyor.

 

17 Ağustos 2007’de İsrail gizli servisi MOSSAD Başkanı Meir Dagan ile Burns arasında yapılan toplantının tutanağında geçen şok ifadeler:

 

ORDU NEDEN DARBE YAPMIYOR?

 

İkili, Ortadoğu’daki son durumu konuştuktan sonra İran üzerinde duruyor. Tutanağa göre, Dagan, Burns’e “Türkiye’ye baktığımda ülkedeki İslamcıların giderek ivme kazandıklarını görüyorum” diyor. Belgede şöyle deniyor: “Dagan, burada sorulması gereken esas sorunun kendisini Türkiye'nin laik kimliğinin savunucusu olan ordunun bu duruma daha ne kadar sessiz kalacağı olduğunu ifade etti.” Aynı belgeye göre, İran’la ilgili olarak Dagan, güç kullanarak rejim değişikliğine gidilmesi için daha fazlasının yapılması gerektiği yönündeki görüşünü dile getirdi.

 

HEDEFTEKİ BAKAN DAVUTOĞLU

 

Yine belgeler dikkatli bir şekilde incelendiğinde ABD’li diplomatların Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’ndan da rahatsız oldukları görülüyor. ABD'li diplomatlar Türkiye'nin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu için "Tehlikeli ve deli" ifadelerini kullanıyor. Ayrıca ABD'li diplomatlar son dönemde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak da "Türkiye'nin ekseni doğuya kayıyor. AB'ye üye olması zor" diyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 2288 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri