Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muğla İki Ayrı Yerden Alev Alev

26 Ağustos 2008 / 08:08
Muğla'da çıkan ikinci orman yangını kontrol altına alınamadı.
orman yangını sürüyor. Yılanlı bölgesinin Eskialan mevkiinde kızılçam ve karaçam ağaçlarının bulunduğu alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangını söndürme çalışmaları yoğun bir şekilde revam ediyor. Canla başla yangını söndürmeye çalışan orman işçileri zaman zaman tehlikeli anlar yaşıyor.

Muğla'da çıkan iki ayrı orman yangınında şu ana kadar 200 hektarlık orman alanının zarar gördüğü belirtildi. Yılanlı mevkiinde çıkan ikinci yangının henüz kortrol altına alınamadığını ifade eden yetkililer, yangını söndürme çalışmalarına çevre il ve ilçelerden çok sayıda yangın söndürme ekibinin katıldığını açıkladı.

Bu arada, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), yaralanan ve dumandan etkilenen işçilere tıbbi müdahalede bulunulabilmesi için yangın bölgesinde üç adet çadır kurdu.

Yangın, Kozağaç, Kırıkalan ve Eskialan mevkilerinde devam ediyor. Havanın rüzgarlı ve arazinin sarp oluşu sündürme çalışmalarını sekteye uğratıyor. Yangında, 3 arozöz alevlerin arasında kalarak zarar gördü. Alevlerin tehdit ettiği iki mahalle boşaltıldı.

Kaynak:
Bu haber toplam 780 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri