Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muhabir saldırıda gözünü kaybetti

17 Ağustos 2008 / 09:32
Gürcistan'da yaralanan Türk muhabir, sol gözünü kaybetti. Gürcü vatandaşlar onu ziyaret etti. Gözyaşları durmadı...
Gürcistan'daki çatışmaları görüntülemek için gittikleri Güney Osetya'da uğradıkları silahlı saldırıda yaralanan Kanal Türk muhabiri Levent Öztürk, sol gözünü kaybetti.

Alman Hastanesi'nde bugün ameliyat olan Öztürk'ü akşam saatlerinde bir grup Gürcü vatandaşı ziyaret etti. Ziyaret sırasında yüzünden tebessümü eksik etmeyen Öztürk, "Beni bekleyin, En kısa zamanda iyileşip aranıza döneceğim" dedi.

GÜRCÜ VATANDAŞLAR ZİYARET ETTİ

Türkiye'de yaşayan bir grup Gürcü vatandaş bugün akşam saatlerinde Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde bir protesto gösterisi düzenlediler. Protesto gösterisinden sonra toplanan vatadaşlar Gürcistan'da yaralanarak Türkiye'ye getirilen gazeteci Levent Öztürk'ü ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında Gürcistan'da yaralanan ve geçtiğimiz gün özel bir uçakla İstanbul'a getirilen gazetecilerden Levent Öztürk'ün, sol gözünü kaybettiği ortaya çıktı. Alman Hastanesi'nde bugün yapılan ameliyat sonrası Öztürk'ü İstanbul'da yaşayan bir grup Gürcü vatandaşı ziyaret etti. Ziyaret sırasında yüzündeki tebessümü bir an olsun bırakmayan Öztürk, Gürcistan vatandaşlarına teşekkür etti. İki taraf için de barış dileyen Öztürk, iyileştikten sonra Gürcistan'a bu kez barış için gideceğini söyledi.

Öztürk'e geçmiş olsun dileklerini ileten Gürcüler ise, Rusların topraklarını terk etmesini istediler. Bu arada, Levent Öztürk'ün sol gözünü kaybettiğini söylemesinin ardından odada buz gibi bir hava eserken, bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.Kendisi için kimsenin üzülmemesini istemeyen Öztürk, "Bu sabah ameliyat oldum. Sol gözüm artık görmeyecek, bir kazada da kaybedebilirdim. En kısa zamanda iyileşip işime geri döneceğim. Tedavi 1 hafta devam edecek. Onun dışında iyiyim." dedi.Öte yandan, Gürcü vatandaşların çıkmasının ardından Öztürk ile gazeteciler bir süre sohbet etti. Arkadaşlarına gülücükler dağıtan Öztürk, "Bekleyin beni! En kısa zamanda aranıza döneceğim." dedi.Öte yandan, aynı saldırıda omzuna isabet eden kurşunla yaralanan kameraman Güray Ervin'in ise taburcu olduğu bildirildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 972 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri