Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Muhalefet açılımı hiç anlayamamış'

08.11.2009 16:12
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘Muhalefet demokratik açılım sürecini hiç anlamamış. Bunu sadece Kürt sorunu olarak görüyor’ dedi. Anamuhalefet liderine sitem etti.

Dursun Kabaktepe'nin haberi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘Muhalefet demokratik açılım sürecini hiç anlamamış. Bunu sadece Kürt sorunu olarak görüyor’ dedi.

MUHALEFET BİZİ HİÇ ANLAYAMAMIŞ

‘Muhalefetin bize gönderdiği mektupta öyle şeyler yazıyor ki; aslında bizim kabul edemeyeceğimiz şeyler vardı.' diyen Erdoğan,   anamuhalefet lideri Deniz Baykal'ı kasdederek şunları belirtti: ''Bir şeyi çok açık ve net söylüyeyim. Bu anlattıklarım çok önemli. Ana muhalefet liderinin gönderdiği kitapçıkta sadece Kürt sorunu ile ilgili açıklamalar vardı. Bizi hiç anlayamamışlar. Demokratik açılımı sadece Kürt sorunu olarak görüyorlar. Bakalım, bu Salı, Çarşamba günü neler söyleyecekler. Biz onları da not alacağız. Ardından partimizin söylem birliğini kitapçık haline getireceğiz. AK Parti teşkilatlarına dağıtacağız. CD'ler de hazırlayıp onları sahaya süreceğiz.’

 

Başbakan Erdoğan TRT1’de yayınlanan Yeni Şafak gazetesi yazarı Fehmi Koru, Milliyet gazetesi yazarı Derya Sazak, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fuat Keyman ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Erdoğan'ın sunduğu Politik Açılım programına konu oldu.

KRİZ BİZİ TEĞET GEÇTİ

Erdoğan, programda dünyayı etkileyen küresel kriz ile ilgili ‘Kriz bizi teğet geçecek’ sözünün doğru çıktığına da değinerek Türkiye’deki yaşanan işsizliği şu cümlelerle açıkladı: ''Türkiye artık emeğe yönelik çalışmalar azalmaya başladı. Bunun yerine teknolojik gelişmeler arttı. Teknoloji kullanımın artmasından dolayı bir sıkıntı yaşanıyor. Bizde bu konuyu hizmet sektörüne ağırlık vererek kapatmaya çalışıyoruz.''

Moralhaber.Net

Bu haber toplam 888 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri