Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muhalefet Lideri ve 21 Kişi Öldü

06 Ekim 2008 / 14:08
Sri Lanka'da Düzenlenen Bombalı İntihar Saldısında, Aralarında Kuzey Merkez Vilayeti Ana Muhalefet Partisi Lideri Janaka Perera ve Eşinin de Bulunduğu 22 Kişi Öldü.
Sri Lanka'da düzenlenen bombalı intihar saldısında, aralarında Kuzey Merkez Vilayeti Ana Muhalefet Partisi Lideri Janaka Perera ve eşinin de bulunduğu 22 kişi öldü.

Anuradhapura kasabasında meydana gelen olayla ilgili bilgi veren polis şefi K.P.P Pathirana, bir intihar eylemcisinin üzerindeki bombayı patlatması sonucu, aralarında Perera ve eşinin de bulunduğu 22 kişinin öldüğünü belirtti. Eski bir general olan Perera, Kuzey Merkez Vilayeti'ndeki ana muhalefet partisi Birleşik Ulusal Parti'nin lideriydi.

Saldırıyı şu ana kadar üstlenen olmadı. Ancak yetkililer ayrılıkçı Tamil Elam Kurtuluş Kaplanları örgütünden şüpheleniyor. Ülkenin kuzeyi ve doğusunda bağımsız bir devlet kurmak isteyen Tamil gerillaları, 25 yıldan uzun bir süredir yerel güvenlik güçleriyle çatışıyor. Şiddet olaylarında bugüne kadar 70 binden fazla insan öldü, milyonlarca kişi ise evsiz kaldı.

(CİHAN)
Bu haber toplam 1438 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri