Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muhalefeti kızdıracak seçim tahmini!

04.10.2010 00:21
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, 2011 seçimlerin galibini açıkladı. İşte Ergün'ü sözleri

 

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, 2011 seçimlerin galibini şimdiden açıkladı bile. Bakan Ergün'e AK Parti, üçüncü kez iktidara gelecek!

Bakan Ergün, Sabancı Kültür Sitesi'nde AK Parti Kocaeli İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, referandum sürecinde partisinin çok başarılı bir performans sergilediğini ifade etti. Muhalefet partisinin de çok iyi çalıştığını ve iyi organize olduğunu söyleyen Ergün, kendilerinin muhalefetin iyi olmasını iyi çalışmasını böylece kendilerinin daha iyi motive olduklarını belirtti.

Türkiye'nin önünün açılması üzerindeki yükün atılması gerektiğini bu yüzden de reformların yapılmasının zorunluluğuna değinen Ergün, referandumun da bu yüzden yapıldığını vurguladı.

Ergün, şöyle konuştu:

''Türkiye'nin önünü açmak lazımdır. Sırtındaki lüzumsuz yükleri kenara koymak lazımdır. Referandum bunun için milletin önüne getirilmiştir. Çünkü üzerimizde yük var. Ayaklarımızda bağlar varken bu engelleri aşamayız.

Geçen hafta Brüksel'de ve Fransa'da programlarında hem Avrupa Parlamentosundaki bütün milletvekilleri ve Avrupagazeteciler hayranlıkla şunu soruyorlar. Türkiye bir taraftan demokratik adımları atarken bu reformları yaparken bir taraftan da bu ekonomik kalkınmayı büyümeyi nasıl başarabilmektedir. Yılın ilk yarısında yüzde 11 büyüme gerçekleştirmiştir.

Dünyanın en hızlı büyüyen en çok büyüyen ülkelerinden birisi olmuştur. Kendi bölgesinde açık farkla birinci. 'Bunu nasıl yaptınız ?' diye soruyorlar bize. Bunun sırrı Türkiye'nin dinamizmidir, ruhu ve heyecanıdır. Hükümetin uygulamış olduğu ekonomik politikalardır. Siyasi istikrardır güven ortamıdır. Halkla bütünleşmiş bir iktidardır.''

SEÇİMLERİN GALİBİ AK PARTİ

Bakan Ergün referandumda ''Evet' çıkacağını bildiklerini belirterek şöyle devam etti:

''2011'de AK Parti üçüncü defa iktidara gelecek. Bu referandumda 'evet' çıkma bölümü tamamlandı şimdi AK Parti'nin üçüncü defa yalnız başına iktidara gelme bölümü kaldı onu tamamlayacağız. 2011'in ortasında o da tamamlanacak. Herkes hesabını ona göre yapmalıdır.

Biz Türkiye'yi zenginleştirme ve demokratikleştirme partisiyiz. Türkiye demokratikleşecek, Türkiye zenginleşecek, sonunda bunu yapacağız.

Biz 4 seçim üst üste iktidara gelerek Türkiye'de tek başına iktidara gelme rekorunu da kıracağız. 2023'ün Türkiye'sine hazırlanıyorsak hesabımızı ona göre yapmalıyız. Demokratik bir Türkiye'yi 2023'ün Türkiye'sini biz bu şekilde işaretliyoruz.''

Bu haber toplam 1262 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri