Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu ailesi suikast mi diyor?

05.04.2009 00:23
Muhsin Yazıcıoğlu kaza sonucu mu hayatını yitirdi yoksa suikaste mi kurban gitti? Bu soruya Yazıcıoğlu ailesinden yanıt geldi

Muhsin Yazıcıoğlu kaza sonucu mu hayatını yitirdi yoksa suikaste mi kurban gitti? Bu soru cevabını ararken, Yazıcıoğlu'nun kızından açıklama geldi.

Bu konu üzerinde ilk kez konuşan Firuze Yazıcıoğlu, "Suikast iddialarına inanmıyorum" dedi. Ona göre karlar içinde bulunan babasını Allah kefenledi...
Firuze, babasının günler sonra karlar içerisinde cansız bedeninin bulunmasını işte bu sözlerle anlattı;

SUİKAST OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUZ

"İnsanın babası tabi ki... Bir soru işareti hiç gelmiyor aklıma. Çünkü, en başından beri olayın içerisindeyiz. Herkes tek boyutta baktıkları için bazı şeylere böyle düşünceler çıkıyor ortaya... Aslında bu olayların bir diğer boyutu vardır. O boyuttan bakıldığı zaman herşey o kadar mükemmel ki... Yani altında başka sebepler aramak gerekmiyor. Olayın gidişatı, bulunamaması, herşey çok soru işaretleri getirirken... Diğer boyuttan bakınca bunun tam tersi daha açıklayıcı oluyor yani."

BABASININ ÖLÜMÜNÜ KABULLENDİ

Babasının cenazesinde en sevdiğini toprağa verirken aile büyüklerini teselli eden de dimdik ayakta duran da, Yazıcıoğlu'nun 20 yaşındaki kızı Firuze'ydi... Babasının ölümünün üzerinden daha 10 gün geçti, 0 yine dimdikti... Suikast şüphesi duyanlara yanıt verdi adeta, "tek bir boyuttan bakıyorlar" dedi. O iddiaların aksine babasının ölümünü çoktan kabullenmişti.

BU ÖLÜM HERKESE NASİP OLMAZDI

"Tabiki araştırılsın. Uygun olanı da araştırılmasıdır. Ama gerçekten Allah'ın dediği olur. Bence, çok babama yakışan bir ölüm oldu. Dua eden herkese Allah razı olsun. Bu kadar dua kolay kolay kimseye nasip olmaz. Bir Muhsin Yazıcıoğlu'na nasip olurdu."

Ölümü hatta cenazesinin bulunamaması bile tartışıldı ama ona göre bu ölüm bile babasına çok yakıştı. "İsteyen araştırsın kimsenin kafasında soru işareti kalmasın" dedi.

ONU ALLAH KEFENLEDİ

Ve Firuze Yazıcıoğlu tüm yaşananları, dayısı Nevzat Pakdil'e gelen bir mesajla özetledi; "Dayıma biri şiir yazmış, şöyle diyordu; 'Allah o kadar çok seviyormuş ki, kendi kefenledi onu' yazıyordu. Bence de gerçekten öyle oldu."

Kaynak:
Bu haber toplam 2804 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri