Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muhsin Yazıcıoğlu anılıyor

12.09.2009 11:39
Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığı, şüpheli bir kazada hayatını kaybeden, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu için anma gecesi düzenliyor.
12 Eylül 2009 Cumartesi günü (bugün) saat 20:30'da Çemberlitaş Fırat Kültür Merkezinde (FKM) gerçekleşecek olan program Türksat 2A 12130 V 27500 batı 5/6 frekanslarında yayın yapan Kral Karadeniz TV'den canlı yayınlanacak.

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Hayatının baharında 7.5 yıl Mamak Zindanlarına atılan, işkence gören ve 2.5 metrekarelik hücrelerde yaşamaya mahkum edilen ve tüm bunlara rağmen bir tek gün ceza almayan Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nu Alperenleri unutmuyor.

Var olacaksak milletle var olacağız diyen, millete dayanmayan hiçbir güçle yan yana gelmeyen, iktidar olmayı milleten başka hiçbir referansta aramayan, Türk siyasetinde dürüst, ilkeli ve omurgalı duruşun temsilcisi Şehit Muhsin Yazıcıoğlu aramızdan ayrılalı beş buçuk ay oldu.

Geçen bunca zamana rağmen onlarca cevapsız soru var. Ortaya konulan belgelerle kaza yerinin bir kilometrekarede olduğunun tespit edilmesine rağmen hiçbir şey yapılmadı… Cep telefonlarının 12 saat sinyal verilmesine rağmen bölgeye seyyar baz istasyonları götürülmedi… ELT cihazı ile ilgili, değiştirildiği veya sinyal verdi de bu kayıtlarının silindiği süphesi ortada duruyor… Ortaya çıkan, kaza öncesi, yüzlerce arama neden yapıldı? Bu soru işaretlerinin hiç biri cevaplandırılmadı…

Bütün halkımızın programa davetli olduğunu belirten Alperen Ocakları İstanbul İl başkanı Mustafa Kayatuzu “Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kazanın karanlıklarda bırakılmayacağını ve hiçbir karanlık odağın Alperenlerin bu meseleyi aydınlatma kararlılığından daha güçlü olmadığını” belirtti.

Programa Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun Muhterem Eşleri Sayın Gülefer Yazıcıoğlu'nun yanı sıra BBP Genel başkanı Sayın Yalçın Topçu ve Nizam-ı Alem Ocakları Eski Genel Başkanı Sayın Tuna KOÇ'un da katılacağı belirtildi.
Bu haber toplam 1214 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri