Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu, Hasret Kurultayı ile anılacak

24.07.2010 16:39
Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu, helikopter kazası sonucu hayatını kaybettiği Keş Dağı'nda düzenlenecek Hasret Kurultayı ile bir kez daha dualarla anılacak.

3 gün sürecek olan Muhsin Yazıcıoğlu 2'inci Hasret Kurultayı'nın son gününde, BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu da Keş Dağı'na çıkacak.

Hasret Kurultayı ile ilgili basın toplantısı düzenleyen BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Bekir Kılıç, geçen sene Ağustos ayında gerçekleştirilen programın, bu yıl 30 Temmuz ile 1 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını kaydetti. 1 Ağustos tarihinde Genel Başkan Yalçın Topçu'nun da kurultaya katılacağını duyuran Kılıç, bu yıl, geçen yılın aksine teşkilatlara katılımı serbest bıraktıklarını açıkladı. Katılımın teşkilatlar bazında zorunlu olmadığını ve gönüllülerin katılabileceğini belirten Kılıç, "Doğa şartlarının, o bölgede çok zor olması, yolla ilgili problemlerin devam ediyor olmasından dolayı gelecek misafirlere zorluklarla karşılaşmamaları adına katılımı mecburi tutmuyoruz. Ama biz orada olacağız. 3 gün boyunca tüm Yazıcıoğlu sevenlerini, onu sonsuzluğun sahibine uğurlamış olduğumuz Keş Dağı'nda buluşmaya gönül birlikteliği yapmaya davet ediyorum. O manevi havada dualarla anmak istiyoruz. Tüm illerden az da olsa katılımım olacağını düşünüyoruz. Katılımcılar, çadırlarını getirip, bölgede kalabilecek." dedi.

Öte yandan, gazetecilerin referandumla ilgili sorularını cevaplandıran Kılıç, "Biz bu referanduma BBP kadroları olarak evet diyoruz. Çünkü Türkiye'de bir sivil anayasanın hayata geçmesi gerekiyordu. Buna AK Parti anayasası diyenlere karşı çıkıyoruz. Bu Türkiye'nin anayasasıdır. Türkiye'nin cunta anayasalarından kurtulması gerekiyor." diye konuştu.

Bu haber toplam 954 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri