Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İha Muhabirinden Şok İddia

25.03.2009 17:22
Kendisine telefonla ulaşılan İHA Muhabiri helikopterdeki kendis hariç herkesin öldüğünü duyurdu.

Kazada haber takibi için helikopterde bulunan İHA muhabiri İsmail Güneş yaralandı. Güneş'le kurulan telefon bağlantısında kendisinin de ağır yaralı olduğu öğrenildi. Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu düşen helikopterin içinde bulunan İHA muhabiri İsmail Güneş kendisi ile yapılan son görüşmede, ayağının kırık olduğunu ve durumunun ağır olduğunu söyledi.
 
Sesi oldukça kötü geldiği belirtilen Güneş, kazadan kendisinden başka kurtulan olmadığını söyledi. Konuşmalarda durumunun oldukça kötü olduğu belli olan güneşle uzun zamandır irtibat kurulamıyor...

İsmail Güneş yaşadığı dehşeti ağır yaralı olduğu halde şöyle anlattı:

iha.com.tr: İsmail neredesiniz?

İsmail Güneş: Maraş yakınlarındayız

iha.com.tr: Durumun nasıl?

İsmail Güneş: Ayağım kırık, kanamam var. Helikopterde benim haricimde 6 kişi vardı.

iha.com.tr: Kazada ölen var mı?

İsmail Güneş: Ben hariç herkes öldü

Muhabir İsmail Güneş ile irtibat kurulan telefon aracılığıyla helikopterin yerini belirlenmeye çalışılıyor.

BBP Partisi Göksun Belediye Başkan Adayı Abdullah Parlak, "Helikopterin Çardak beldesi yakınlarına düştüğü söyleniyor  . O bölgeye gidiyoruz" dedi.

SAĞLIK BAKANLIĞINA VE EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE AİT İKİ HELİKOPTER BÖLGEYE GÖNDERİLDİ

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikopterin Yozgat Yerköy yakınlarında düşmesinin ardından Ankara'dan bölgeye iki helikopter gönderildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu Esas Holding'e ait özel helikopter, Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken Yerköy yakınlarında düştü. Kazada, adının ''Kaya'' olduğu belirtilen pilotun yanı sıra 5 kişinin yaralandığı bildirildi.

Kazanın ardından Sağlık Bakanlığına ait bir ambulans helikopter ile Emniyet Genel Müdürlüğüne ait arama-kurtarma helikopteri Ankara'dan bölgeye gönderildi.

Bu haber toplam 2074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri