Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜRKİYE'NİN BAŞI SAĞ OLSUN

27.03.2009 16:48
BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopter bulundu. Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği öğrenildi.
Düşen helikopterin enkazını bulan koruculardan biri BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da hayatını kaybettiğini bildirdi.

16:00 - BBP'LİLER MUHABİRLERE SALDIRDI

CNN Türk muhabiri Fatih Portakal: Yukarda konuştuğumuz korucular 5 cansız bedene ulaştıklarını söylemişlerdi. 6 ceset bulunmamıştı umut vardı. Başka bir korucuya Osman Yılmaz'a ulaştık. 6 kişinin cesedine de ulaştılar. Bu cesedin Muhsin Yazıcıoğlu'na ait olduğu anlaşıldı." dedi. Bu sırada BBP'li bazı partililer muhabir ve kameramanlara saldırdı. Polis olaya müdahale etti. Partililer Doğan Haber Ajansı'nan aracını taşladı. 50-60 kişilik bir grup.

16:00 - MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN CESEDİNE ULAŞILDI

CNN Türk'te açıklama yapan Fatih Portakal enkaza ulaşan ekiple yaptığı telefon görüşmesinde BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun cansız bedenine ulaşıldığını söylüyor. Osman Yılmaz isimli korucunun da Yazıcıoğlu'nun cansız bedenine ulaşıldığını teyit ettiğini belirtiyor. Enkazın bulunmasından sonra Göksun'daki hareketlilik Tekir'de yaşanmaya başladı.

15:58 - 17 KİŞİLİK EKİP DONMA TEHLİKESİ GEÇİRİYOR

Helikopterin enkazına ulaşan 17 kişilik ekip kar yağışı ve tipi nedeniyle donma tehlisi geçiriyor. Ateş yakıp ısınmaya çalışan ekip donma tehlikesi geçirince dağdan inmeye karar verdi. Yakınlarda 4-5 tane ev gördüklerini belirten ekipte bulunanlar yürümeye başladı.

15:52 - BAKAN ATALAY AÇIKLAMA YAPACAK

Başbakanlık kaynakları, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikopterin enkazına ulaşılmasıyla ilgili olarak geniş açıklamanın İçişleri Bakanı Beşir Atalay tarafından yapılacağını bildirdi. Başbakanlık kaynakları, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın, düşen helikopterin enkazının bulunmasının ardından durumu yakından tespit etmek için bölgeye gittiğini ve bir basın toplantısı düzenleyerek gelişmeleri aktaracağını bildirdi. ''Atalay'ın açıklamalarının dışındaki bütün açıklamaların spekülasyon olabileceği, yanlış anlamaya sebebiyet verebileceği, vatandaşların ve basın mensuplarının sağlıklı bilgi edinmek için yapılacak basın toplantısını beklemeleri gerektiği'' ifade edildi.

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri