Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu raporu tamam

04.12.2010 00:07
Raporda, kurtarma çalışmalarının yetersiz olduğunun anlaşıldığı belirtildi.

Eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasını araştıran Meclis Araştırma Komisyonu raporu tamamladı.

Raporda, İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından hazırlanan rapordaki ayrıntılara da yer verilerek, eski Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir tarafından Vali Mevlüt Bilici'ye 'Yazıcoğlu yaşıyor. Ayağı kırık' notu iletildiğine dikkat çekildi. İçişleri müfettişlerinin raporunda, 'Gerçeğe aykırı olarak üretilmiş bilginin kamuoyuna duyurulmasından ve bilgiyi üreten ve yayanlardan bilginin gerçeğe aykırı olduğu konusunda kanaat edinmesinden sonraki bir saatte aynı içerikli bilginin, yazılı olarak Kahramanmaraş Emniyet İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Dursun Özmen tarafından yeniden üretilerek Kayseri ve diğer illere SVG cihazı ile gönderildiği anlaşılmıştır' denildiğine dikkat çekilen komisyon raporunda, Kayseri eski Emniyet Müdürü Özdemir'in yalancılıkla suçlandığına ve bu bilgi kirliliğinin olayla ilgili olarak karanlık senaryolar ve komplo teorileri üretmek isteyen kötü niyetli çevreler için uygun zemin oluşturduğunun, Yazıcıoğlu'nun öncülüğünü yaptığı siyasi akıma bağlı olan, kendisini seven büyük bir kitlenin duygusal travma yaşamasına neden olduğunun tespit edildiğine işaret edildi.

Komisyon raporunda Kayseri Valisi, Emniyet Müdürü ve diğer görevliler hakkında işlem yapılması istendi. Raporda, komisyonun araştırması sonucunda sabotaja ilişkin bir bulgunun saptanmadığı, helikoptere dışarıdan bir müdahalenin tespit edilmediği ancak kurtarma çalışmalarının yetersiz olduğunun anlaşıldığı belirtildi. İHA

Bu haber toplam 1700 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri