Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu'nun yeğeninden defin açıklaması

28.03.2009 19:07
BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun yeğeni Süleyman Soysal, helikopter kazasıyla ilgili çok soru işaretleri olduğunu belirtirken defin sorusuna da cevap verdi.
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ablası Naciye Soysal'ın oğlu Süleyman Soysal, dayısı Yusuf Yazıcıoğlu'nun Mimar Sinan Mahallesi'ndeki evinin önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, gayet üzgün olduklarını belirterek, ''Gerçekten alıştık artık. 3-4 gün oldu bu işe. Bekliyorduk böyle bir şey çıkacağını. Sonuçta hava şartları malum, her şey malum, insanın dayanması mümkün değil ama bir umut'' diye konuştu.

Yaradan'dan ve çıkmadık candan ümit kesilmeyeceğini ifade eden Soysal, şunları kaydetti:

''Dün haberi aldık, üzüldük, yıkıldık ama tekrar bulunabileceğini söylediler. Bu bizi bir daha umutlandırdı. Bu duygular daha karışık. Daha acı veren bir şey yani. Acaba öldü mü, yaşıyor mu, geldi mi gelecek mi? Bunu beklemek hem ailesi için, hem bizim için çok zor oldu. Üzgünüz. Allah razı olsun sevenleri bu acı günümüzde bizi yalnız bırakmadı. Tüm Türkiye yanımızdaydı. Herkes tarafından sevildiğini bilmek sevindiren şeyler tabii. Herkesten Allah razı olsun.''

Olayda ihmal olup olmadığı yönündeki soru üzerine de Soysal, ''Şimdi bu saatten sonra ne olursa olsun, giden gitti. İsterse ihmal olsun, ister olmasın. Olduğunu düşünüyoruz tabii. Bazı şeylerin olduğunu düşünüyoruz. Çok soru işaretleri var kafamızda. Bunu da daha önce dile getirdik ama yapacak bir şey yok. Geçti bu saatten sonra'' dedi.

Soysal, Yazıcıoğlu'nun cenazesinin defnedilmesiyle ilgili soru üzerine, definle ilgili henüz bir şey başlamadığını belirterek, şöyle konuştu:

''Henüz bir şey konuşulmadı. Daha yeni taze haber. Belli olalı 1-2 saat oldu. O yüzden de de kimse toplanıp bir araya gelemedi. Ağabeyi var. Başka akrabaları var. Onlar şu an Kahramanmaraştalar, hastaneye gidiyorlar.''

Cenazenin Ankara'ya gidebileceğini tahmin ettiğini ifade eden Soysal, ''Ankara'da resmi tören yapılır, ondan sonra da artık Sivas'a mı gelir, Ankara'da mı kalır, babasının yanına mı gömülür? Onu daha konuşmadık'' dedi.

Sosyal, anneannesi Fidan Yazıcıoğlu'nun olayı ilk duyduğunda tepkisinin sorulması üzerine de şunları kaydetti:

''Dün ilk haber geldiğinde sakinleştirici yapmışlardı. Ondan sonra bir iki sefer daha yaptılar. Onun etkisiyle sakinler. Şu anda pek idrak edemiyorlar diye tahmin ediyorum. Çünkü bakışlarından onu anlıyorum. Çünkü biz alıştırdık kendimizi. Takdiriilahi.''

Kaynak:
Bu haber toplam 3256 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri