Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muhsin Yazıcıoğlu'nun önerisi

15 Haziran 2008 / 05:47
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, üniversite sınavlarının kaldırılarak, öğrencilerin bilgi ve becerilerine göre üniversitelere yerleştirilmelerini istedi.


BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, yarın yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) katılacak öğrencilere başarılar diledi. Gençliğin bütün geleceğinin bir iki saatlik sınava mahkum edildiğini ifade eden Yazıcıoğlu, bunun sonucunda da milyonlarca gencin “üniversite bitirmiş işsizler” olarak dolaştığını, 17 yıllık emeklerinin ardından kapı kapı iş dilenmek zorunda bırakıldıklarını söyledi. Yazıcıoğlu eğitim sisteminin çarpık bir yapıda olduğunu kaydederek, üniversite harçlarının da adaletsiz olduğunu ve eğitimde fırsat eşitliğinin olmadığını kaydetti. Yazıcıoğlu, “Üniversite imtihanları sistem olarak gençliğe gelecek vaat etmiyor.

Harçların ve üniversite sınavlarının da kaldırılması gerekiyor. Üniversite seçme sınavları kaldırılarak öğrenciler ilköğretimin birinci kademesinden başlamak üzere bilgi, beceri ve istidatlarına göre okul, aile ve veli işbirliğiyle yönlendirilmeli ve bununla beraber orta öğretimdeki başarıları da esas alınarak üniversiteye sınavsız yerleştirilmeli” dedi.

ANKA

Kaynak:
Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri