Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mumcu Cumhuriyetle Kavgalıymış!

05 Ağustos 2008 / 11:25
Uğur Mumcu'nun Cumhuriyet'le davalık olduğu, ve Cumhuriyet'in kendisine ağır suçlamalarda bulunduğuna ait deliller.
Ergenekon iddianamesinin ek delil klasörlerinde, gazeteci-yazar Uğur Mumucu'nun Cumhuriyet Gazetesi'ne açtığı tazminat davası ilk kez gündeme geldi. Dava mumcu öldükten 1 yıl sonra sonuçlanmış ve tazminatı aileye verilmiş.

Gazeteye el koymak istedi o bir elebaşı

Ergenekon İddianamesi ek delil klasörlerinde Uğur Mumcu'nun yıllarca çalıştığı Cumhuriyet Gazetesi'yle davalıyken öldürüldüğü de yer alıyor. Cumhuriyet Gazetesi'nden emeklilik hakkı ve kıdem tazminatını isteyenMumcu'nun gazeteyle olan davası ölümünden bir yıl sonra bitmiş ve alacağı olan para ailesine verilmiş.

CUMHURİYET'TEN MUMCU'YA AĞIR SUÇLAMA

Ölümüyle birlikte Cumhuriyet Gazetesi'nin sembollerinden birisi haline gelen Mumcu için Cumhuriyet "özlük hakları" davasında çok ağır ithamlarda bulunmuş. Gazetenin mahkemeye gönderdiği savunmada, Mumcu'yu çok ağır bir dille suçladığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet Gazetesi'nin Mumcu'nun açtığı davaya karşı yaptığı savunmada “Mumcu şirketin yasal organlarını çiğneyerek gazete ve gazetenin yayın politikasına el koyma hareketinin başıdır. Başarıya ulaşamayınca toplu istifa etmek suretiyle yönetim bansı altına alınmaya çalışılmıştır” denildiği de eklerde.

Kaynak:
Bu haber toplam 852 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri