Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mumcu neler itiraf etti?

26 Ekim 2008 / 12:58
Anavatan Partisi Genel Başkanlığı ve siyasette ara veren Erkan Mumcu veda konuşmasında da ilginç itiraflarda bulundu.
Anavatan Partisi Genel Başkanlığı ve siyasette ara veren Erkan Mumcu veda konuşmasında ilginç itiraflarda bulundu. Siyasetten çekilmesinin bir zaruret olduğunu dile getiren Mumcu, "Turgut Özal'ın anlattığı gerçek muhafazakarlığı milyonlarla kucaklaştırmanız için bu iletişimin arasından çekilmem gerçek bir zaruretti." dedi.

Anavatan'a yeni genel başkanlık seçimi öncesi konuşan Mumcu, 28 Şubat'a özellikle değindi. Adnan Menderes'in, Turgut Özal'ın savunduğu Türk sağı ideolojisini başka bir şeye dönüştürmek için birçok provokasyon yapıldığını dile getiren Mumcu, "Türk sağını merkez siyaseti bitiren şey 28 Şubat provokasyonuydu." dedi.

Süreci işletenlerin bile bu sürecin figüranları olduğuna dikkat çeken Mumcu, 28 Şubat ile birlikte Türkiye'nin kamplara ayrıldığını belirtti. Mumcu, 28 Şubat'ın Türkiye'ye laikliğin din ve devlet işlerinin birbirinden ayrıldığı düşüncesini dayattığını söyledi.

Cumhurbaşkanını halkın seçmesini öngören Anayasa değişikliğini AK Parti'ye dayatarak yaptırdıklarını savunan Mumcu, "Direttik, dayattık ve başardık. Çok partili hayata geçişten sonra Türk siyasi tarihindeki en önemli düzenlemeyi Anavatan başardı." diye konuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 1200 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri