Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni müdürden Münevver mesajı

30.06.2009 18:04
Cerrah'ın koltuğuna oturan Çapkın'ın göreve gelir gelmez polislere verdiği ilk mesaj Münevver cinayetiyle ilgili oldu
İstanbul'un yeni Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın ayağının tozuyla verdiği ilk mesaj 3 Mart'ta başı kesilerek öldürülen ve cesedi bir çöp konteynırında bulunan Münevver Karabulut cinayeti ile ilgili oldu.

Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili sorulara Çapkın, "Münevver Karabulut cinayetini tüm kamuoyu biliyor. Her polis bu sızıyı içinde hissediyor. Her polis Allah korusun kendi çocuğunun katilini arar gibi hareket etmelidir" dedi.

“İstanbul'da önceliğiniz olacak mı?” şeklindeki bir soruya da Çapkın, polisin suçla mücadelede “A suçu”, “B suçu” diye bir önceliğinin olmadığını ifade ederek, “Halkımızı rahatsız eden her türlü suç biçimiyle tereddütsüz mücadele edeceğiz” diye konuştu.

CİNAYET İÇİN ÖZEL TİMLER KURDUK

Vali Güler ise, İstanbul'da son 7-8 yılda 4 bin 200'e yakın cinayetin yüzde 90-95 oranında aydınlatıldığını söyledi. Faili belli olup yakalanmayan iki cinayet olduğuna değinen Vali Güler, "Münevver Karabulut cinayeti de bunlardan bir tanesi ama asli delillerin bir çoğu eldedir. Yakalanması için de çalışmalarımız sürüyor. Özel timler kurduk. Arkadaşlarımız çalışıyorlar. Yakalanacağına olan inancımı saklı tutuyorum" diye konuştu.

Bu haber toplam 1312 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri