Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Garipoğlu'nun 6 arkadaşına yasak geldi

30.05.2009 16:52
Münevver Karabulut davası sanığı Cem Garipoğlu'nun 6 arkadaşına İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yurtdışına çıkış yasağı kondu.

Beşiktaş'ta çöp konteynerinde parçalanmış cesedi bulunan 18 yaşındaki Münevver Karabulut cinayeti soruşturması kapsamında kırmızı bülten ile aranan C.G'nin 6 arkadaşına daha sınır dışı yasağı getirildi.

Alınan bilgiye göre, cinayete ilişkin çalışmalarını sürdüren polis, Adli Tıp Kurumundan verilen ölüm raporda, ''Karabulut'un cesedinde başka kişilere ait olduğu belirlenen doku ve tükürük örneklerinin bulunduğu'' bilgisinin yer alması üzerine, G'nin yakın arkadaşlarını takibe aldı.

Karabulut'un katil zanlısı olduğu öne sürülen C.G'nin daha önce 4 yakın arkadaşına mahkeme kararı ile yurt dışına çıkış yasağı getirilmesinin ardından, cumhuriyet savcısının talebi doğrultusunda, elde edilen belge ve bulgular üzerine G'nin 6 yakın arkadaşına daha mahkeme kararı ile yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Polis gözetiminde kan ve doku örnekleri alınan ve yurt dışı yasağı getirilen 10 kişinin, ikamet ettikleri yerin polis merkezine her gün giderek adli kontrol defterini imzalayacakları belirtildi.

Bu kişilerden alınan kan ve doku örneklerinin, Münevver Karabulut'un cesedi üzerende bulunan sperm ve doku örnekleriyle karşılaştırılacağı öğrenildi.Bu haber toplam 1044 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri