Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Münevver’in Ailesi'nden Şok İddia!

26.05.2009 09:13
Savcılık, Cem. G'nin üç arkadaşının ardından Karabulut'un ailesi ve yakın çevresinden de kan örnekleri alınmasını istedi
Uzmanlar, cesetteki doku ve tükürük kalıntılarının, cinayeti birden fazla kişinin işlediği anlamına gelemeyeceğini, bu kalıntıların, genç kızın ölmeden önce tokalaştığı ya da görüştüğü insanlara da ait olabileceğini belirtmişti. Garipoğlu’nun dün de iki arkadaşının daha ifadelerine başvuruldu ve katil zanlısının gidebileceği yerlere ilişkin bilgiler alındı.

Para trafiğine inceleme

Cem Garipoğlu’nun ailesi ve yakınlarının yurt dışındaki para trafiğini incelemeye aldı. Soruşturmayı yürüten savcılıktan gerekli izin alan polis kırmızı bülten çıkarılan ülkelerde, yapılan banka işlemlerini mercek alıtna aldı. Böylece şimdiye kadar teknik takip altında tutulan Garipoğlu ailesinin para trafiği de izleniyor. Garipoğlu ailesi ve yakınlarının yurtdışına aktardıkları para, alıcıların kimliği, mesleği ve parayı alma sebebi tespit edilecek. Alıcıların, firardaki Cem Garipoğlu’yla bağlantısı olup olmadığı araştırılacak. Polis, paranın izini sürerek katil zanlısına ulaşmaya çalışacak.

Delilleri bize de verin

Cem Garipoğlu’nun babası Mehmet Nida Garipoğlu’nun avukatları, dosyadaki gizlilik kararının kaldırılmasını ve dosyadaki delillerin kendilerine verilmelerini istediler.

Babanın iddiası: Satanist ayinde öldürdüler

MÜNEVVER Karabulut’un babası Süreyya Karabulut ve Avukatı Altan Altınyurt dün soruşturmayı yürüten savcı görüştükten sonra kızının satanist ayinde öldürüldüğünü öne sürdü. “3-5 kişi bir araya gelip, kızımla körebe oynadılar” diyen Karabulut adliye çıkışı şunları söyledi: “İlk olasılık gözleri kapalı olarak önüne gelen bıçak darbesi ile öldürmeye çalıştı. İkinci bir olasılık ise kızım ailenin çok önemli bir sırrını öğrendi. Ya arkadaşlar arasında kızımı yok ettiler, ya da aile yok etti. Ya kızım sırlarını öğrendi, ya da ayin yapıldı. Arkadaşları toplandı satanist cinayetlerindeki gibi kızıma işkence uygulayarak öldürdüler. Umutlarım var. Çember her geçen gün daralıyor. Çemberin daralması bize sevinç kaynağı. Türk yargısı bunu çözecektir.”
Bu haber toplam 9056 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri