Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Musa'nın katiline bir adım!

12.11.2009 09:08
Kamerada görülen kapüşonlu gencin Musa'nın akrabası olduğu ve teşhis edildiği öğrenildi. Ve Gözaltına alındığı bildirildi.

Kamerada görülen kapüşonlu gencin Musa'nın akrabası olduğu ve teşhis edildiği öğrenildi. Bunun üzerine 17 yaşındaki S.K. dün gözaltına alındı. S.K.'nin bugün de ifadesi alınacak.

Erzurum'da hunharca öldürülen 13 yaşındaki Musa K.'nin yakın akrabası S.K (17) katil zanlısı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Zanlının Musa K.'nin yanında görülen kapüşonlu genç olduğu ve Musa'yı en son gören sınıf arkadaşları tarafından teşhis edildiği öğrenildi. Ancak S.K.'nin görüntülerdeki kişinin kendisi olmadığını ve cinayeti de işlemediğini iddia ettiği öğrenildi.

TAŞ PARÇASINDA PARMAK İZİ

Musa K.'yi öldüren kişilerin yakalanmasına yönelik soruşturma da dün son aşamaya gelindi. Polis, Musa'nın yanında yürürken görülen 17 yaşlarındaki gencin, cinayetin işlendiği yere 50 metre uzaklıktaki Devlet Demir Yolları'na ait 4 adet güvenlik kamerasına yansıdığını da belirledi. Bununla birlikte cinayeti bu kişinin işlemiş olma ihtimali iyice arttı. Ekipler, katil zanlısının yüzünün sol tarafından siyah bir ben, kulağından çene altına kadar 2 santimlik kesik izi bulunduğu ve hurdacılık yaptığını belirledi. Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, olay yerinde yapılan incelemelerde ise iki adet büyük taş parçasında parmak izi tespit etti. Bu arada Musa ve görüntülere yansıyan genci, Musa'nın kaybolduğu gün gördüğünü söyleyen 13-14 yaşlarında bir görgü tanığı ortaya çıktı. Görgü tanığının, "Çocuğu çeke çeke götürüyordu, tartaklıyordu. Beni görünce bana da küfür etti, gitmemi söyledi. Ben de kaçtım" diye ifade verdiği belirtildi.

ANNE VE BABASI KONUŞTU

Olayla ilgili çok sayıda kişiyi sorgulayan polis, Musa K.'nin akrabalarını da ifade için emniyete götürdü. Eşgale benzediği iddiasıyla Musa K.'nin amcasının oğlu S.K. gözaltına alındı. S.K.'ya, Musa'nın yanındaki kişinin belirlenmesi amacıyla savcı nezaretinde teşhis yaptırıldı. Musa'yı en son gören sınıf arkadaşlarının S.K.'yi teşhis ettiği belirtildi. Bunun üzerine sorguya alınan S.K.'nin görüntülerdeki kişinin kendisi olmadığını iddia ettiği, cinayeti de işlemediğini söylediği öğrenildi. Bu arada S.K'nin yüzünün sağ tarafında görgü tanıklarının daha önceden belirttiği gibi kesik izi bulunduğu belirlendi. Yaşı küçük olan zanlının olayı soruşturan savcı tarafından pedagog eşliğinde özel olarak sorgulanacağı öğrenildi. Bu arada Bakırcı mahallesindeki evinde taziyeleri kabul eden gözüyaşlı baba Necmettin K., "Bir baba olarak bağrımdaki bu acı ömür boyu dinmeyecek ama Musa'mın cani katilinin bulunması acımı biraz olsun hafifletecek. Allah düşmanıma böyle acı göstermesin. Onun çocuksu bedenini katledeni lanetliyorum" dedi. Sağlık görevlileri tarafından yapılan iğnelerle ayakta durabilen anne İpek K. ise "Ciğerim yanıyor, acım büyük, bana Musa'yı sormayın. Musam bir gün gelecek mi?" diyerek gözyaşı döktü. Musa'nın sık sık gittiği internet kafeye kaybolmadan bir gün önce yani 2 Kasım, saat 13:30 sıralarında gittiği, kısa süre kalıp çıktığı belirlendi. İnternet kafenin kamerasına yansıyan görüntüler polise teslim edildi. İnternet kafe sahibi Mehmet Akarsu, Musa'nın kameraya takılan görüntülerinde en son 14 numaralı masadaki bilgisayara oturduğunu söyledi. Musa'nın okul çıkışları kafeye gelip 1 saat oyun oynadıktan sonra kafeden ayrıldığını belirten Akarsu, "Musa'yı yakınen tanımıyoruz. Her müşteri gibi o da okul çıkışları gelir, oyun oynar giderdi. Metin2 oyunu ile futbol oyunu oynardı" dedi. Mehmet Akarsu, "Musa'nın kaybolmadan bir gün önce bize geldiği 25 dakikalık kamera görüntülerini polise verdim. Burada yakınen konuştuğu arkadaşı yoktu. Bir kaç genç vardı muhabbet ettiği, onları da polise bildirdim. Herkes benim gösterdiğim sorumluluğu gösterse, Musa belki de öldürülmeden bulunurdu"dedi. Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, cinayetle ilgili çok sayıda ihbar alındığını söyledi. Vali Öztürk, ''Konuyla ilgili iddiasıyla 500'e yakın ihbar aldık. Almanya'dan bile arayan var. Ancak, çoğu asılsız ihbar. Vatandaşlar sağduyulu davranmalı. Ben de bir babayım, aynı acıyı hepimiz hissettik'' dedi. 

Bu haber toplam 1034 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri