Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müslüm Gündüz'ün eşi vefat etti

24 Temmuz 2008 / 13:48
Elazığ merkezli Aczmendi tarikatının iki eşli lideri Müslüm Gündüz'ün resmi nikahlı eşi Endam Gündüz geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat etti
Mustafa DEVRİM'in haberi

Endam Gündüz'ün cenazesi toprağa verilmek üzere doğum yeri olan Malatya'nın Doğanşehir İlçesi'ne bağlı Polat Köyü'ne götürüldü.

1996 yılında 24 yaşındaki Fadime Şahin'le birlikte basılan ve geçen hafta 'teröre ilişkin suç işlemek için örgüt kurmak ve yönetmek' iddiasıyla yargılandığı davadan beraat eden Aczmendi tarikatının lideri 67 yaşındaki Müslüm Gündüz'ün resmi nikahlı eşi 72 yaşındaki Endam Gündüz, yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirdi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Endam Gündüz, yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamadı. Hastane morgundan oğlu Ahmet Gündüz ve tarikat mensupları tarafından alınan Endam Gündüz'ün cenazesi, Elazığ'a 28 kilometre uzaklıkdaki Akçakale Köyü'ndeki 'Cuma Çiftliği' adı verilen dergah merkezine götürüldü. Annesinin cenazesini almak için hastane morguna gelen Ahmet Gündüz'ün üzerindeki komando pantolonu, vücut hatlarını gösteren dar tişortlü hali ile müritlerin giydiği cüppe, sarıklı kıyafetleri arasındaki çelişki dikkat çekti.

Akçakale Köyü'nde bulunan dergah evlerinde Müslüm Gündüz, oğlu Ahmet gündüz ve tarikat mensuplarının cenaze ile vedalaşması sonrasında Endam Gündüz'ün cenazesi, defnedilmek üzere doğum yeri olan Malatya'nın Doğanşehir İlçesi'ne bağlı Polat Köyü'ne götürüldü. Cenaze namazının Polat Köyü'nde kılınacağı belirtildi.

Elazığ'ın Akçakale Köyü'nde bulunan 'Cuma Çiftliği' adı verilen dergah evde ise şehir dışından gelen çok sayıda tarikat mensubunun kalabilmesi için çadırlar kuruldu.
Kaynak:
Bu haber toplam 4544 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri