Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müslüman diye uçaktan indirildiler

02 Ocak 2009 / 15:11
ABD'nin başkenti Washington'da geleneksel kıyafetleriyle uçağa binen bir grup Müslüman, havalimanı güvenliği tarafından uçaktan indirildi.
Washington Post'un haberine göre uçakta bulunan yolcuların ihbarı üzerine yaşanan olayın bir yanlış anlamadan kaynaklandığı belirlenince, aralarında 3 çocuğun da bulunduğu grup üyeleri yeniden uçağa alındı.

Geleneksel kıyafetleriyle AirTran'a ait bir uçağa binen ve 1 kişi haricinde tamamının Amerikan vatandaşı olduğu bir grup Müslüman, havalimanı güvenlik görevlilerince uçuştan alıkonuldu. Uzun süren sorgulamaların ardından yeniden uçuşa alındı. Olayın ardında bir yanlış anlamanın yattığı belirtildi.

FBI ajanlarının sorgusundan geçen grubun uçuştan alıkonulmasına neden olarak ise, yolculardan birinin grubun kendi arasında yaptığı konuşmaları şüpheli bularak, durumu uçuş ekibine bildirmesi olduğu açıklandı. Olayın ardından grup üyeleri adına bir açıklama yapan Kashif Irfan, "Kardeşim Atıf ve eşi kendi aralarında kabine girdikleri sırada yerlerine doğru ilerlerken, uçağın en güvenli yerinin neresi olduğunu tartışıyorlardı. Daha sonra da kardeşim pencereden dışarı baktığında uçağın motorunu gördüğünü söyledi. Bu sırada yolcular arasında bulunanlardan iki kişi, konuşmalardan şüphelenmiş. Tabi bu bizim büyük oranda da Müslüman olmamızdan kaynaklanıyor" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 842 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri