Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müslüman Öldürme Eğitimi

13 Eylül 2008 / 10:22
Tüm Müslüman erkek ve kadınları öldürmeleri” istenen kullanıcılardan, daha sonraki aşamalarda Ladin, Hz. Muhammed ve Allah'ı öldürmeleri isteniyor.
Kullanıcıların Müslümanları öldürerek puan topladıkları 'Müslüman Kıyımı' adlı oyunun internet sitelerinden bedava indirilmesine izin verilmesi tartışma yarattı.

İngiltere'de, kullanıcıların Müslümanları öldürerek puan topladıkları bir bilgisayar oyununun çeşitli internet sitelerinden bedava indirilmesine izin verilmesi ülkedeki Müslüman derneklerinin büyük tepkisini çekti.

İngiltere Müslümanlar Konseyi yetkilileri, tüm dünyada Müslümanlara antipatinin arttığı bir dönemde “Müslüman Kıyımı” isimli bu oyuna herkesin ulaşmasına engel olunmamasının büyük sorumsuzluk olduğunu söyledi. Yetkililer, gençleri ve çocukları Müslümanları öldürmeye teşvik eden oyunun “kabul edilemez” olduğunu vurguladı.

Oyunda kullanıcılar, paraşütle Ortadoğu'ya indirilen “Amerikan Kahramanı”nı yönetiyor.
Oyunun ilk aşamalarında kendilerinden, “Tüm Müslüman erkek ve kadınları öldürmeleri” istenen kullanıcılardan, daha sonraki aşamalarda El Kaide lideri Usame Bin Ladin ve Hz.Muhammed'i bulup öldürmeleri isteniyor. Son aşamada “Allah'ı da öldüren” oyuncu, oyunu başarıyla tamamlamış oluyor. Oyunu tasarlayan “Sigvatr” takma isimli programcı ise, “Bu sadece eğlenceli bir oyun” dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri