Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müslümanlar bu geceye dikkat!!!

24.02.2010 23:15
Habername olarak Tüm insanlığın bu gül kokulu günü olan Mevlüt kandilini kutlar, Rabbimiz en güzel şekilde istifade edebilmeyi cümlemizin yüreğine nasip eder inşallah.

Mîlâdın 571, Rebîülevel ayının 12.gecesi, (Nisan ayının 20.günü) Mekke ufukları ağarırken Peygamber Efendimiz, Hz.Muhammed-ül Mustafa Sallallâhü Aleyhi ve Sellem dünyâyı şereflendirdi. O'nun doğduğu sabah, âlem başka bir âlem oldu, cihan nurla doldu. Zirâ O'nun teşrifleri sıradan bir hâdise değildi. Bütün peygamberlerin geleceğini müjdelediği ins-ü cin'in ve melâikei kirâmın teşriflerini beklediği bir peygamberdi O.. Bu yüzden, geceler içinde benzeri yoktur. Kâinâtın en azametli hâdisesi bu gece vukûa gelmiştir. Bütün âlem bu geceyi bekliyordu.

Resûlullah (Sallallahu Aleyhi Vesellem
) Efendimiz bu ayın 12'sinde dünyayı şereflendirmişleridir. Bu itibarla, senenin ilk kandili olan Velâdet kandili (Mevlid gecesi) bu ayın 12'nci gecesidir.


Bu gecenin manevî zenginliğinden istifâde etmek için bir tesbih namazı kılmalı..Bilen ehli için Hatmi Enbiya yapılmalıdır..


Bilmeyenler ise dua niyeti ile enbiyaların Hz.Adem Aleyhisselam,Hz.Eyyub Aleyhisselam,Hz.Yunus Aleyhisselam ve Hz.Peygamber Sallallahu Aleyhi Wesellem Efendimiz'in mübarek dualarını (Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym)okuyabilirler...
 
Bu gece ve bu ay içinde mümküm olduğu kadar salât-ü selâmı (Salât-ı Nâriye, Salât-ı Münciye ve Salât-ı Fethiye) çok okumalıdır.
  iLAHİYATÇI YAZARIMIZ USTA KALEM
 SEBAHATTİN BİLGİÇ'TEN MEVLÜT KANDİLİ İLE İLGİLİ SÜPER BİR YAZI...

http://www.habername.com/yazi/sebahattin-bilgic-ey-sevgili--------3696.htm

Bu haber toplam 2412 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri