Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Erdoğan için hayatımı verirdim'

06.06.2009 23:02
Başbakan için 'Doğru şeyler yapıyor kardeşim' diyen Mustafa Alabora Ergenekon soruşturmasına destek verdi.
Başbakan için 'Doğru şeyler yapıyor kardeşim' diyen Mustafa Alabora Ergenekon soruşturmasına destek verdi. 'Artık darbe kimsenin yanına kár kalmayacak' dedi.

Star Gazetesi'nin haberine göre, ünlü oyuncu Mustafa Alabora, aydınların iki yüzlü olmasından yakındı. Dostlarına da sitem eden Alabora Başbakan Erdoğan için 'Adam doğru şeyler yapıyor kardeşim. Bunu görmemezlikten gelemezsiniz. Birbirimizi anlamaya çalışalım' dedi. Ergenekon terör örgütü iddiasıyla başlatılan soruşturmaya da tam destek veren Alabora şunları söyledi: 'Artık darbe yapmak ya da istemek kimsenin yanına kar kalmayacak. Umarım aklanırlar, o başka. Ama en azından ben darbe yapmaya kalkarsam hapse atarlar diyecekler.'


HAYAL EDEMEDİĞİMİZ DEMOKRATİKLEŞME


AK Parti'nin kadınları çarşafa sokacağına ve benzeri şeyleri yaşatacağına kesinlikle inanmadığını söyleyen Alabora 'Altı buçuk sene oldu kardeşim. Ne oldu? Adamlar hayal edemediğimiz demokratikleşme yasalarını çıkardı' diye konuştu. Dostlarından Erdoğan'ın okuduğu şiirler yüzünden ayrı düştüğünü, Erdoğan'ı okuduğu şiire katılmasa da savunduğunu ifade eden ünlü oyuncu Mustafa Alabora, 'Russel'in dediği gibi 'Senin fikrini savunmak için hayatımı veririm.' Ben de o sırada Erdoğan için hayatımı verirdim' dedi. Alabora hayatında kendisini affedemediği bir olayı da anlattı. 9 yaşında iken İstanbullu bir Rum kadına 'Vatandaş Türkçe konuş' dediğini söyeyen Alabora, önyargıların ne derece bizi körelttiğine vurgu yaptı.


Bu haber toplam 1152 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri