Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O Patlama harekete geçirdi

30.05.2010 00:02
AK Parti'li vekiller 1 çocuğun ölümü, 5 çocuğun ise yaralanmasına yol açan patlamanın ardından harekete geçti

AK Parti Van Milletvekili İkram Dinçer, Özalp ilçesindeki Mustafa Muğlalı Kışlası'nın taşınması ile ilgili ''O birliğin ilçe merkezinden kalkması için milletvekili arkadaşlarımızla bir çaba içerisine gireceğiz'' dedi. Özalp ilçesinde 25 Mayısta meydana gelen ve 1 çocuğun ölümü, 5 çocuğun ise yaralanmasına yol açan patlamanın ardından AK Parti Van milletvekilleri İkram Dinçer, Kayhan Türkmenoğlu ve Kerem Altun, AK Parti Van İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Milletvekilleri adına açıklama yapan İkram Dinçer, 25 Mayıs günü Özalp ilçesinde yaşanması istenmeyen bir olayın meydana geldiğini anımsatarak, Mustafa Muğlalı Kışlası'nın ilçe merkezinde olmasının başlı başına bir sorun olduğunu savundu.

Olayı duyar duymaz, Vali Vekili Hasan Yılmaz, Kaymakam Hüseyin Demirbaş ve hastane başhekimleri ile telefonla görüştüklerini vurgulayan Milletvekili Dinçer, şunları kaydetti: ''Konuyu yakından takip ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Hastane başhekimlerimizle görüşüp çocuklarımızın tedavilerinin sürdürülmesini, Van'da yapılamayacak bir müdahale olduğunda çocuklarımızın ambulans uçaklarla Ankara'ya götürülmesini taahhüt ettik. Hocalarımız, şu an için buna ihtiyaç duyulmadığını ve çocukların tedavilerinin sürdüğünü belirtti.''

Dinçer, patlamada herhangi bir kasıt olmasa da, ihmal olduğuna dikkati çekerek, ihmalle ilgili araştırma ve soruşturmanın takipçisi olacaklarını ifade etti. İlçede yaptıkları incelemelerde resmi kurumların eksikliğinin görülmediğini bildiren Dinçer, şöyle konuştu: ''Valilik, Kaymakamlık ve hastanelerimizin görevlerini en iyi şekilde icra ettiklerini gördük. Bizim Ankara'daki çalışmalarımız esnasında buraya gelen bir kısım arkadaşlarımızın, maalesef bir istismar ve bilgi kirliliği içinde olduğunu gördük. Bu olay hepimizi üzmüştür. Bunun üzerinden kimse siyasi rant elde etmeye çalışmasın. Buna teşebbüs ettiği zaman da bir kazanç elde edemez.''

Bir gazetecinin, ''İlçe merkezindeki Mustafa Muğlalı Kışlası'nın taşınmasının söz konusu olup olmayacağı'' yönündeki sorusunu Dinçer, ''Askeri kışlanın Özalp merkezinde hapsolmuş olması hem asker, hem de Özalplı vatandaşlarımız açısından sıkıntı vericidir. O birliğin oradan kalkması için milletvekili arkadaşlarımızla bir çaba içerisine gireceğiz'' şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1118 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri