Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir numara Tayyip iki numara ben

20.12.2009 16:40
Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül, Türkiye'de şu anda 2. büyük siyasi parti olduklarını belirterek, "Ama inşallah daha çok çalışacağız, koşuşturacağız ve 1. parti olacağız." dedi

ürkiye Değişim Hareketi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Niğde’ye gitmek üzere uçakla geldiği Nevşehir’deki Kapadokya Havalimanı’nda coşkuyla karşılandı. Sarıgül, “Şu anda Türkiye’nin ikinci partisiyiz” dedi.

BAŞBAKAN SARIGÜL SLOGANLARIYLA KARŞILANDI

Mustafa Sarıgül, partisinin il binasının açılış törenine katılmak için Niğde’ye gitmek üzere özel uçakla Kapadokya Havalimanı'na geldi. Sarıgül’ü burada yaklaşık bin kişi karşıladı. ‘Sarıgül gelecek dertler bitecek’, ‘Başbakan Sarıgül’, ‘Geliyor Ankara bekle Sarıgül’, sloganları ile karşılanan Sarıgül, burada yaptığı konuşmada partilerinin Türkiye’nin ikinci partisi olduğunu söyledi. Daha çok çalışarak, birinci parti olacaklarını savunan Sarıgül, kendilerinin Türkiye’nin en kararlı, en verimli ve en uyumlu bir şekilde çalışan siyasi hareket olduklarını söyledi.

 

KOLTUK İÇİN ANKARA'YA GİTMİYORUZ

 

Sarıgül şöyle konuştu:

 

“Yurttaşlarımızın takdiri ile Türkiye’de ilk defa halkımız partisini kuruyor. Kadrolarımız yepyeni, nur yüzlü insanlardan oluşan ve halisane duygularla yola çıkan kadrolar. İnşallah hak yazdıysa olacak ve Türkiye Değişim Hareketi iktidarında yurttaşlarımızın yüzü gülecek. Çok farklı siyasi partiyiz. Örfümüze, töremize, geleneklerimize bağlı siyasi partiyiz. Ankara’dakiler 40 yıldır Ankara’da oturuyorlar. Hiçbir iş yapmıyorlar. Ankara’daki siyasiler 40 yıldır koltuklarını korumaya çalışıyorlar. Türkiye Değişim Hareketi koltuk için Ankara’ya gitmez, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni şahlandırmak için Ankara’ya gider.”

 

İKTİDARIN HEYECANI, MUHALEFETİN DERMANI YOK

Türkiye Değişim Hareketi olarak parti kurmak, tabela takmak için yollarda olmadıklarını belirten Mustafa Sarıgül, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Türkiye’miz ne yazık ki mutsuz. İktidarın heyecanı azaldı, muhalefetin ise dermanı yok. Ankara’ya gülmeyen yüzleri güldürmeye, kutuplaşmayı sona erdirmeye gideceğiz. Ankara’ya kardeş kavgasına son vermeye, bütün yurttaşlarımızın el ele, kol kola, omuz omuza olacağı cesur ve güçlü bir Türkiye’yi yeni baştan inşa etmeye gideceğiz. Türkiye Değişim Hareketi, bugün Niğde’de iktidara hazırlık merkezimizi açacak. Burası, Türkiye’nin iktidara hazırlık merkezi olacak. Türkiye’nin iktidar merkezi olduğu zaman da bizim ötekimiz olmayacak. Başı açık olan kardeşimiz de bizim olacak, başı kapalı olan kardeşimiz de bizim olacak. Türkiye Değişim Hareketi’nde din farkı, dil farkı, ırk farkı, kültür farkı ve inşallah mezhep farkı olmayacak. Hudut ve bayrak birliği diyen, ulusal birliğimizden yana olan bütün yurttaşlarımı ‘bismillah’ diyerek Türkiye Değişim Hareketi’ne katkı vermeye, omuz vermeye ve destek vermeye çağırıyorum.”

Sarıgül, yaptığı açıklamadan sonra partisinin seçim otobüsü ile yaklaşık 300 araçlık konvoy eşliğinde Niğde’ye hareket etti

Bu haber toplam 1266 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri