Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MÜZE MÜZE GEZDİREN KART

19 Haziran 2008 / 10:37
Kültür Bakanlığı, 'Müzekart' ile gezme fırsatı sunuyor..
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'deki müzelere vatandaşların ilgisini artırmak için 'Müzekart' projesini hayata geçirdi. Proje ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 20 YTL karşılığında bir defaya mahsus alacakları Müzekart ile Türkiye'deki Kültür Bakanlığı'na bağlı 315 müze ve ören yerini bir yıl boyunca ücretsiz gezebilecekler.

MÜZE MÜZE GEZDİREN KART

Kartın tanıtımı dün Arkeoloji Müzesi'nde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile çok sayıda davetlinin katıldığı toplantı ile yapıldı. 'Tarihe yolculuk başladı' sloganıyla hayata geçirilen "Müzekart" TÜRSAB'ın sponsorluğunda hayata geçirildi.

Dokunmatik olan "Müzekart" bir kimlik ibraz edilerek 20 YTL karşılığında müzelerin gişelerinden, internet sitesinden, TÜRSAB ofislerinden alınabilecek. Kişiye özel olan kartı sahibinin dışında kimse kullanamayacak. Kart ile nerelere gidildiği ise Ankara'da bulunan kart merkezinden takip edilebilecek. Turnike sistemi olmayan müzelerde ise kart sahiplerine geçici kart verilecek. Bakan Ertuğrul Günay ve TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, 20 YTL karşılığında aldıkları kart ile sembolik olarak Arkeoloji Müzesi'ne giriş yaptılar. Günay, kartını aldığında "Tutmayın beni bütün müzeleri gezeceğim" dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1474 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri