Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MYO'lara çift diploma şansı

24 Eylül 2008 / 09:36
YÖK, meslek yüksekokullarının 'cazibesini artırmak' amacıyla "çifte diploma" ve "yaz okulu için yurt dışına çıkış" uygulaması başlatıyor.
YÖK, meslek yüksekokullarının 'cazibesini artırmak' amacıyla lisans programlarından sonra meslek yüksekokullarında da 'çifte diploma'' uygulaması başlatmayı ve meslek yüksekokulu öğrencilerinin yaz okulu için yurtdışına gitmesini sağlamayı planlıyor.

Bu çerçevede, 2 yıllık bu okullardaki bazı programlarda, 1 öğretim yılı Türkiye'de 1 öğretim yılı ABD'deki okullarda okunması ve mezun olacak öğrencilere çifte diploma verilmesi amaçlanıyor. Böylece meslek yüksekokulu mezunlarının diplomalarının uluslararası alanda tanınması ve bu okul mezunlarının yurt dışında çalışabilmesine imkan sağlanması hedefleniyor. Bu kapsamda, meslek yüksekokullarındaki programların ABD'dekilerle programlarla denkleştirilmesi çalışmalarının da başlatılması planlanıyor. Öte yandan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, YÖK üyeleri ve öğretim üyelerinden oluşan bir heyet, 5-17 Ekim 2008 arasında mesleki eğitimle ilgili incelemelerde ve görüşmelerde bulunmak üzere ABD'ye gidecek.
Kaynak:
Bu haber toplam 1220 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri