Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nasip değilmiş

05 Temmuz 2008 / 18:16
647. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Yapılan Başpehlivanlık İkinci Tur Seçimlerinde Sürpriz Bir Sonuç Yaşanmadı. Cumhuriyet Tarihinin En Fazla Başpehlivanı Olan Ahmet Taşçı İlk Turda Elenmişti.647. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde yapılan başpehlivanlık ikinci tur seçimlerinde sürpriz bir sonuç yaşanmadı. Cumhuriyet tarihinin en fazla başpehlivanı olan Ahmet Taşçı ilk turda elenmişti.

Yapılan ilk tur müsabakalarında Yüksel Kalay-Mustafa Başdemir, Mehmet Yılmaz (Cino) - Recep Kara, Nizamettin Akbaş-Sezgin Yüksel, Mehmet Yeşil-Salih Tosun, Ekrem Yavuz-Murat Aydoğdu, Ahmet Taşçı-Ömer Aslantaş, Nail Kurt-Ali Rıza Kaya, İrfan Atlı-Kenan Şimşek, Ahmet Yavuz-Nuri Zengin, Hasan Tuna İbrahim Çoraman, Osman Aynur-Bayram Erkan, Ahmet Kavakçı-Şaban Yılmaz, Gökhan Arıcı-Fatih Atlı, Ali Gökçen-Serbest Bulut eşleşti.

Yapılan zorlu müsabakalar sonucunda Yüksel Kalay, Recep Kara, Salih Torun, Murat Aydoğdu, Sezgin Yüksel, Ekrem Yavuz, Ali Rıza Kaya, Osman Aynur, Şaban Yılmaz, Serbest Bulut normal sürede galip geldi. Daha sonra yenişemeyenler için puanlı mücadeleye başladı. Bunun sonucunda Ömer Aslantaş, Ahmet Yavuz, Hasan Tuna, Fatih Atlı üçüncü tura yükseldi.

sondakika

Bu haber toplam 4608 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri