Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Naylon dönüştürüp okul yapacaklar

11 Temmuz 2008 / 18:44
Mng Kargo, Sosyal Sorumluluk Projelerini İzmir'de Bir Basın Toplantısıyla Tanıttı. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Aslan Kut, "Naylon Torbaları Geri Dönüş Projesiyle Toplayıp Senede İki Okul Yaptıracağız." Dedi. Kargoculuğa Değinen Kut, Bu
MNG Kargo, sosyal sorumluluk projelerini İzmir'de bir basın toplantısıyla tanıttı. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Aslan Kut, "Naylon torbaları geri dönüş projesiyle toplayıp senede iki okul yaptıracağız." dedi. Kargoculuğa değinen Kut, bu sektörün ileride 150-200 bin kişilik iş istihdamı sağlayacağını kaydetti.

Tarihî Asansör'deki basın toplantısında Aslan Kut, şehirleri tanıtma çalışmasıyla tespit ettikleri Türkiye'nin güzelliklerini ve yenilikleri paylaşmak amacıyla biraraya geldiklerini anlattı. Sosyal sorumluk çerçevesinde naylon torbaları geri dönüşüme kazandırıp okul yaptırmak için 11 bin toplama noktası oluşturduklarını açıkladı. Projelerinin ilki olan ve "Kentlerin Dili" adlı yarı belgesel televizyon programıyla Gaziantep'ten yola çıkıldığını, Konya, Denizli, Bursa, Eskişehir, Kayseri, Samsun, Trabzon ve Rize'yle devam edip 11. il olarak İzmir'e gelindiğini belirten Kut, her il için ayrı hazırlanan koli ve torbalarla her gün ulaştıkları yüzbinlerce adrese yönelik yeni bir projeyi hayata geçireceklerini belirtti. Hatıra ormanı kuracaklarını da kaydeden Kut, daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.


sondakika.com
Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri