Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nazlı Ilıcak'ın Göz Yaşları

27.05.2010 13:36
Gazeteci Yazar Nazlı Ilıcak katıldığı bir programda iki göz iki çeşme ağladı. Ilıcak'ı bu kadar duygulandıran ne idi?..

Candaş Tolga Işık'ın programına oğlu ile beraber katılan Nazlı Ilıcak, gözyaşlarına hakim olamadı

Dün gece TV8'de Candaş Tolga Işık'ın hazırlayıp sunduğu "Bunu Konuşalım" programında duygu dolu anlar yaşandı.

Işık'ın gündemi ve medyada yaşanan süreci değerlendirmek için davet ettiği Nazlı Ilıcak ve oğlu Mehmet Ali Ilıcak'ın katıldığı programda Nazlı Ilıcak gözyaşlarına hakim olamadı ve hüngür hüngür ağladı.

Mahmet Ali Ilıcak, 28 Şubat sürecinde yöneticisi oldukları Akşam gazetesinden başyazar olan annesinin kovulma hikayesini anlattı.

Mehmet Ali Ilıcak, annesinin kovulması için Erol Özkasnak Paşa'nın Mehmet Emin Karamehmet'i Ankara'ya makanına çağırıp emir verdiğini açıkladı. Fethullah Gülen'in yazı dizisinin durdurulması ve annesinin kovulması emrini Karamehmet kendisine söylediği zaman, bunu vicdanen uygun bulmadığını söyleyen Mehmet Ali Ilıcak yazdığı yazıyı da canlı yayında okudu.

Patronu Karamehmet'e "bu takdir sizindir kovulduğunu siz söyleyin anneme" demesi üzerine Nazlı Ilıcak o gün yaşadıklarını da anlattı.

Mehmet Ali Ilıcak'ın kendisi için yazdığı yazıyı okuması üzerine gözyaşlarına hakim olamayan Nazlı Ilıcak, Candaş Tolga Işık'ın Mehmet Ali'yi "sen böyle devam edeceksen ben programı bitireceğim, buraya soru sormaya geldik anneni böyle ağlatacaksan ben ne sorabilirim annene" sözleriyle uyarması da işe yaramadı.

İŞTE MEHMET ALİ ILICAK'IN ANNESİNİ AĞLATAN O YAZISI

"Karanlıkların efendisine yenilmiş olmanın hüznünü yaşıyorum. Bir yazarı susturmak, işine son verdirmek kimi nereye götürür?

Biz kimleri gördük! Kimler geçti iktidar koltuklarından. Bugün isimlerini bile hatırlamıyoruz. Ama her türlü badireye rağmen, bugün ayakta olan bizleriz. ANAP iktidarının batırdığı bir Tercüman'ın ardından Akşam doğmuştu.

Düne kadar Akşam bu misyonun bayrağını taşıyordu. Ama yarın kimbilir ne olacak?

Bugün için 'Karanlıkların efendisine' yenildik gibi görünüyorsa da, Nazlı Ilıcak'ın da söylediği gibi: 'Her gece iki gündüz arasındadır.'

Bugün için şer gibi görünen gelişmenin yarın hayra dönüşmeyeceği ne malum? 'Her sabah dünya yeniden kurulur, her sabah taze bir başlangıçtır' Yarınlara ümitsiz bakmıyorum. Tünelin sonunda ışık var.

Allah'a inanmayan, başlangıcı ve sonu yalnız bu dünya olarak görenlere acıyorum.

İhtirasın, kudret tutkusunun körelttiği gözlerine baktıkça şeytanın onları fethettiğini görüyorum.

Allah, yaradandır, her şeye mutlak hakim olandır.

Bismillahirrahmanirrahim; rahman ve rahim olan Allah'ın adı anlamına gelir.

Ben ve benim gibi düşünenler işte bu söze sığınır. Mücadelemizi sonuna kadar yapar, ancak hedeflerimize ulaşmak için Allah'ın tanıdığı sınırları aşmayız.

Çünkü bizler için, hayat sadece bir imtihandır. Bizler, Yüce Rabbimiz'in huzuruna çıkacağımız gün ve ondan sonrası için yaşarız. Tabii şeytana biad edenler bu duyguyu anlamazlar.

Gün gelecek bizler yine zirvede bugünleri düşündükçe gülüyor olacağız. 'Karanlıkların efendisi' ise mazinin zifiri karanlığına gömülecek.'

Bu haber toplam 1892 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri