Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nazlı Ilıcak'tan şok PKK çıkışı

21.06.2010 01:02
Sabah yazarı Nazlı Ilıcak bugün televizyon ekranlarında telefonla katıldığı bir haber bülteninde çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Ilıcak, yer yer spikeri de şaşırttı

Sabah yazarı Nazlı Ilıcak bugün Habertürk ekranlarında telefonla katıldığı haber bülteninde çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Ilıcak, ezber bozan değerlendirmeler yaparken yer yer spikeri de şaşırttı.

Ilıcak, Kürt sorununda gelinen nokta itibariyle PKK dışı bir çözümün imkansızlığına vurgu yaptıktan sonra öyle şeyler söyledi ki Spiker Benan Kepsutlu, Ilıcak'ın değerlendirmesi karşısında şaşkınlığını gizleyemezken 'Ben mi yanlış anladım anladım yoksa böyle mi söylediniz?' diye sordu. Ilıcak, PKK'nın muhatap alınması gerektiğini, artık bunu söylemenin zamanın geldiğini söyledi. Sabah yazarı 'daha çok şehit cenazesi gelmesin istiyorsak birşeyler yapmamız gerek' dedi.

Nazlı Ilıcak:
Son saldırılardan sonra artık görülmüştür ki PKK'yı muhattap olmadan bu sorunu çömek mümkün değildir. Sonuçta silah onların elinde ve siyaset yapmak istiyorlar. Ayrıca Öcalan için de ev hapsi benzeri bir talepleri var. Şimki ki Türkiye şartlarında bunları yapmak mümkün değil. Hele şu kutuplaşma ortamında mümkün değil. Demek ki şartları bu noktaya getirmek gerekiyor.

Benan Kepsutlu: Sayın Ilıcak ben mi yanlış anladım yoksa PKK'yı muhatap almadan bu sorun çözülmez mi dediniz?

Nazlı Ilıcak: Evet öyle dedim. Şimdi bu şartlarda çok tepki çekebilir bu sözler ancak sürekli yeni şehitler geliyor. Sadece silahlı tedbirle olmuyor. Yaşar Büyükanıt bile bütün gücümüzle gitsek de Kandil'i yok edemeyiz dedi sonuçta. Demekki askeri tedbirlerle çözmek mümkün değil. Seçimlere gidiliyor o nedenle şimdi olmaz belki ama seçimlerden hemen sonra bir yol yöntem geliştirmek zorundalar.

Kaynak: Medyarada

Bu haber toplam 2886 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri